Kto powinien rywalizować z Andrzejem Dudą w wyborach prezydenckich? Internauci wskazali najlepszego kandydata

Kto wystartuje w wyborach prezydenckich w 2020 roku? Prezydent Andrzej Duda jeszcze nie ogłosił, że będzie się ubiegał o reelekcję. Nie wiadomo też, kogo wskaże Koalicja Obywatelska.
Kto wystartuje w wyborach prezydenckich w 2020 roku? Prezydent Andrzej Duda jeszcze nie ogłosił, że będzie się ubiegał o reelekcję. Nie wiadomo też, kogo wskaże Koalicja Obywatelska. fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta
Kto z Koalicji Obywatelskiej powinien wystartować w wyborach prezydenckich w 2020 r. przeciwko Andrzejowi Dudzie? Respondenci sondażu internetowego SW Research dla "Rzeczpospolitej" wskazują, że o fotel prezydenta powinien powalczyć Donald Tusk, szef Rady Europejskiej. W roli najlepszego kandydata opozycji wskazało go 25,8 proc. ankietowanych internautów.


Kogo jeszcze wskazali respondenci? Według 11,5 proc. badanych internautów o funkcję prezydenta RP powinien ubiegać się obecny prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski. Trzecia w kolejności wskazań jest Barbara Nowacka (6,8 proc.), która o pół punktu procentowego wyprzedza czwartego kandydata internautów, Grzegorza Schetynę (6,3 proc.)

35,2 proc. ankietowanych internautów nie miało zdania na temat tego, kto byłby najlepszym reprezentantem Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich 2020. Z kolei 14,2 proc. z nich wskazało innego kandydata niż wcześniej wymienieni.

Donald Tusk częściej był wskazywany przez internautów płci męskiej, osoby powyżej 50 roku życia, ludzi z wykształceniem powyżej zawodowego, zarabiających ponad 5 tys. zł miesięcznie, oraz mieszkańców miast do 20 tys. mieszkańców i od 20 do 99 tys. mieszkańców.

Szef Rady Europejskiej, były premier RP i lider PO, nie ogłosił zamiaru kandydowania w nadchodzących wyborach prezydenckich. Deklaracja taka nie padła także z ust obecnie urzędującego prezydenta, Andrzeja Dudy, wcześniej polityka PiS.

źródło: rp.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYWIAD 0 0"Upadek poczucia humoru". Andrzej Mleczko odpowiada na awanturę wokół ostatniego rysunku
0 0Włamywał się do mieszkań i gwałcił kobiety. Oparty na faktach serial "Niewiarygodne" zwala z nóg
O TYM SIĘ MÓWI 0 0O co chodzi z #SilniRazem? Atak PiS jeszcze bardziej wypromował twitterową akcję
#SkuteczniePosprzatane 0 0Znamy wyniki akcji #SkuteczniePosprzatane. Organizatorzy przygotowali ogromną niespodziankę
NSC 0 0National Sales Congress po raz trzeci na Narodowym. Motyw przewodni ma wiele wspólnego ze sportem

TYLKO W NATEMAT

0 0"Znajomi mi wyjaśnili". Kaczyński popłynął mówiąc o dzieciach – lekarka obala jego teorię
0 0Kaczyński cieszy się, że gonimy Niemców. Ale powołuje się na raport, którego nie zrozumiał
0 0Borys Szyc wspaniały, tylko film słaby. Widziałem "Piłsudskiego" i czuję się znieważony
NATEMAT EXTRA 0 0“To jakby odbity człowiek”. Tutaj zachowały się ślady krwi powstańców