Żenujące zachowanie kierowców na A4. Zablokowali "korytarz życia" – wszystko się nagrało

Strażacy nagrali zachowanie kierowców na A4.
Strażacy nagrali zachowanie kierowców na A4. Zrzut ekranu z YouTube.com / Korytarz Życia
Na drogach nie brakuje "mistrzów kierownicy", którzy nie potrafią dostosować się do reguł i zasad. Świadkami pokazu ich umiejętności byli strażacy, którzy jechali do wypadku na A4 pod Wrocławiem. Wielu kierowców opatrznie chyba zrozumiało, do czego służy korytarz życia.


Każdy, kto jechał A4 w okolicach Wrocławia, wie, że to dość wąska autostrada z krótkimi pasami serwisowymi rozmieszczonymi co kilka kilometrów. W sytuacji wypadku służby żeby dostać się na jego miejsce muszą korzystać z korytarza życia. Dobrze, że niemal wszyscy kierowcy dostosowują się i tworzą go w razie potrzeby. Gorzej, że nie wszyscy wiedzą chyba, do czego służy.

Przekonali się o tym strażacy, którzy jechali do wypadku dwóch ciężarówek. Los chciał, że pojazdy zderzyły się właśnie na A4 na wysokości Wrocławia. Strażacy nie mogli więc pojechać poboczem, tylko musieli skorzystać z uformowanego przez kierowców korytarza. Okazało się to jednak trudnym zadaniem, bo część zmotoryzowanych wykorzystała "otwarty przejazd", żeby zawrócić i cofnąć się do zjazdu z autostrady.
Strażacy zarejestrowali całe zdarzenie na filmie, który trafił na kanał "Korytarz życia" na YouTube. Na materiale widać, jak wóz strażacki mija po lewej stronie samochody, które jechały już w drugą stronę, pod prąd, ale widząc służby zjechały na bok. Niektórzy jednak, jak kierowca busa, nie zdołali zrobić nawet tego manewru i blokując drogę strażakom musiał manewrować przed ich wozem.

"Myśleliśmy, że widzieliśmy już wszystko... ale nic bardziej mylnego. To, co tutaj się dzieje, przechodzi wszelkie pojęcie. Pierwszy raz brakuje nam słów, by opisać zaistniałą sytuację. Skandal, mało powiedziane. Głupota, już lepiej. Brak odpowiedzialności i skrajny debilizm to już prawie, aczkolwiek nie oddaje to w 100 proc. tego, co widać na materiale" – napisali autorzy kanału "Korytarz życia" pod materiałem strażaków.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Renault 0 0Łatwiejsza jazda. W tym modelu kierowca poczuje, co to znaczy prawdziwe wsparcie
0 0Chaos po roku bez użytkowania wieczystego. Już mówi się o nowym podatku
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nie chcemy nudy, chcemy DRAMY. Ten odcinek "Rolnik szuka żony" zaspokoił odwieczną ludzką potrzebę
RECENZJA 0 0Bez coming outu Elsy, ale wciąż "ma tę moc". O "Krainie lodu 2" znów będzie głośno
POLECAMY 0 0Nigdy się nie poddawaj – tego uczy kino. 10 tytułów, które powinien zobaczyć każdy mężczyzna
Volvo 0 0W mieście Volvo ci więcej. Kompaktowy XC40 to SUV gotowy na (prawie) wszystko