Morawiecki odkrył, że powstają o nim memy. Obiecuje, że ich nie opodatkuje

Na profilu premiera Morawieckiego pojawił się mem z nim w roli głównej
Na profilu premiera Morawieckiego pojawił się mem z nim w roli głównej Fot. Facebook.com/MorawieckiPL
Na oficjalnym profilu Mateusza Morawieckiego na Facebooku pojawił się mem... z nim samym. To nie hakerski atak, ale sposób na ocieplenie wizerunku premiera. A Mateusz Morawiecki raczej nie słynie z bycia internetowym satyrykiem.


Memy stały się bronią obosieczną w polityce. Raz mogą ośmieszyć i dyskredytować daną osobę, a raz działać na jej korzyść. Tak jest z Andrzejem Dudą, który wśród części internautów uchodzi za człowieka z ogromnym dystansem. Niektórzy wierzą, że to on sam tworzy popularne memy.

Tę niepokojącą ciekawostkę najwyraźniej postanowiły wykorzystać osoby odpowiedzialne za wizerunek Mateusza Morawieckiego. Z sondaży wynika, że 45 proc. Polaków dobrze ocenia jego pracę, a ostatnio nawet położono nowy asfalt na jego przyjazd. Jednak co z młodymi wyborcami?

Do nich najlepiej przemawiają śmieszne obrazki i posty. Na oficjalnym fanpage (14 tys. polubień) Morawieckiego pojawił się już trochę przestarzały typ mema z oznaczaniem znajomych. Jest idealnym sposobem na budowanie zasięgów na Facebooku. Zwłaszcza, że strona powstała w zeszłym tygodniu.W opisie posta premier (a bardziej osoba odpowiedzialna za prowadzenie profilu) jest zaskoczony tym, że powstają o nim memy. I są popularne (polecam serię z gitarą). "Warto było założyć profil na Facebooku także dlatego, żeby czasem pośmiać się z samego siebie" – czytamy. Na koniec dodał: "Wbrew pogłoskom nie zamierzam opodatkować memów".Internauci są rzecz jasna zachwyceni tak sympatycznym panem premierem. "Pozdrawiam i udanej środy dla fajnego wspaniałego Mateusza Morawieckiego!", "Najważniejsze to jest to żeby mieć dystans do siebie", "Jest Pan świetny" – to niektóre z komentarze. W innych Polacy pytają o... wprowadzenie akcyzy na "zioło". "Można opodatkować marihuanę, która przyniesie same zyski My młode pokolenie jesteśmy na to zdecydowanie gotowi!" – proponuje jeden z internautów.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

NIE TYLKO POLITYKA

WYWIAD 0 0W Sejmie się jej boją. Justyna Dobrosz-Oracz szczerze o "pościgach" za politykami
WYBORY2019 0 0Pierwszy sondaż prezydencki z Kidawą-Błońską! Zaskakujący wynik
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Gliński weźmie artystów za twarz, jak w PRL? Prawda może was zaskoczyć
WYBORY 2019 0 0"Wyborcza": opozycja ma szansę odsunąć PiS od władzy. Jest nowy sondaż

MOTO

0 0Niektórzy wysiadali, bo już nie mieli siły. To najlepsze szkolenie samochodowe w Polsce
0 0Znalazłeś korzystniejsze ubezpieczenie OC? Oto jak bez problemów zmienić firmę ubezpieczeniową
0 0Krótka ławka PiS. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Władza tworzy nam nowy styl życia". Raczek o skandalu z filmem, który przeszkadza PiS-owi
FELIETON 0 0Krucjata krzyżowa Prezesa Kaczyńskiego. Wiem, dlaczego to robi