Kidawa-Błońska przedstawiła program KO. "Zawarliśmy w nim ludzkie sprawy"

Kandydatka KO na premiera zaprezentowała program ugrupowania podczas piątkowej konwencji.
Kandydatka KO na premiera zaprezentowała program ugrupowania podczas piątkowej konwencji. Fot. Facebook / Platforma Obywatelska
W piątek podczas konwencji Koalicji Obywatelskiej kandydatka na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska przedstawiła program ugrupowania, a w nim m.in. zwiększenie opieki nad seniorami, likwidacja szpitalnej biurokracji oraz bezpłatny internet dla młodzieży. – Odmienimy Polskę – mówiła ze sceny.


– Podjęłam się tej trudnej roli, ale ja chcę czegoś więcej. Ja chcę zmienić polską politykę. Chcę, żeby politycy przestali zaciskać pięści i potrafili podać sobie otwarte dłonie, żeby nauczyli się ze sobą rozmawiać. (…) Wiem, że ta spirala złości wydaje się nie do zatrzymania, ale odmienimy Polskę – rozpoczęła swoje przemówienie Kidawa-Błońska. Następnie przeszła do prezentacji programowych założeń koalicji.

Koalicja Obywatelska chciałaby m.in. odciążyć lekarzy z niepotrzebnej biurokracji. – Przywrócimy nocne i świąteczne dyżury, by odciążyć SOR-y i zdobędziemy na to środki unijne – zapowiadała obecna wicemarszałek Sejmu.


Zaznaczyła również, że jej ugrupowaniu zależy także na ochronie środowiska. – Obiecuję, że przestaniemy masowo wycinać lasy. Zlikwidujemy smog i plastik. Zatrzymamy przywóz śmieci do Polski – zapewniła.


Kidawa-Błońska podkreśliła również, że KO zajmie się opieką nad starszymi osobami - aktywni seniorzy dostaną premię w wysokości nawet 20 tys. złotych – Oraz zwolnienie emerytury z PIT dla tych, którzy nadal pracują. (…) Czeki opiekuńcze dla seniorów będą opiewać do wysokości połowy najniższego wynagrodzenia, czyli ponad 1000 złotych – przytoczyła dalszą część programu.

Kandydatka na szefa rządu za cel postawiła sobie również m.in. zrównanie płac kobiet i mężczyzn, a także ściganie sprawców przemocy domowej oraz wprowadzenie 2-miesięcznego tzw. urlopu tacierzyńskiego. – Wprowadzimy darmowy internet dla młodzieży do 24 roku życia. Wykluczenie cyfrowe jest o wiele większym problemem, niż nam się wydaje – dodała.

– Nadal będziemy rozmawiali z ludźmi, bo ciągle pojawiają się nowe problemy (…) Mamy już pomysł i plan, mamy determinację. Z nadzieją w przekonaniu, że razem stworzymy lepsze jutro – skwitowała Małgorzata Kidawa-Błońska.


Przypomnijmy, że Grzegorz Schetyna ogłosił we wtorek nieoczekiwanie, że nie będzie walczyć o fotel premiera. Ma nim być właśnie obecna wicemarszałek Sejmu i to ona wystartuje w Warszawie jako "jedynka" na liście (wygryzając stamtąd szefa PO).

Zaprezentowane na piątkowej konwencji hasło wyborcze Koalicji Obywatelskiej brzmi: "Jutro może być lepsze".

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0Możecie ich nie znać, ale zaraz o nich usłyszycie. 10 gwiazd nowego Sejmu, które mogą namieszać

POZNAJ DADHERO.PL

DADHERO.PL 0 0Nie wiesz, co to emocje, jeśli nie byłeś przy porodzie. Spróbuj mnie przekonać, że jest inaczej
0 0Tata po szwedzku. Gdy zobaczyłem, jakimi super ojcami są Szwedzi, z początku nie mogłem uwierzyć
0 0Ruszamy z dadHERO.pl, lifestyle'owym serwisem dla ojców
0 0Byliśmy w nowym bastionie "dobrej zmiany" i wiemy, skąd prawie 90 proc. poparcia dla PiS
0 0Wynik KO z Białegostoku to lekcja dla całej opozycji. Oto człowiek, który zrobił najlepszą kampanię
WYWIAD 0 0"Towarzystwo wzajemnej adoracji". W jej okręgu PiS zmiażdżyło PO, mówi o błędach własnej partii
0 0"Będę rozmawiała ze wszystkimi". Lidia Staroń mówi o Senacie