Sąd biskupi uznał ofiarę księdza-pedofila za "wspólnika grzechu". Wstrząsające ustalenia "Superwizjera"

Ksiądz Jarosław P. z materiału "Superwizjera" TVN24
Ksiądz Jarosław P. z materiału "Superwizjera" TVN24 Fot. YouTube.com / Superwizjer TVN
Mariusz Milewski dopiero po latach zdecydował się opowiedzieć o tym, że w przeszłości był molestowany przez księdza. Mężczyzna po raz pierwszy został zgwałcony przez duchownego w wieku 9 lat. Kiedy w końcu trafił przed sąd biskupi usłyszał, że... sam "był wspólnikiem w grzechu cudzołóstwa". Sprawę nagłośnili dziennikarze "Superwizjera" TVN24.


Mariusz Milewski w 2000 roku nie mógł doczekać się komunii świętej. Chciał być związany z Kościołem, angażować się w jego działalność. Księdza Jarosława P. poznał rok wcześniej na lekcjach religii w szkole podstawowej. Nie ukrywa, że kapłan był dla niego "wzorem człowieka".


Milewski wychowywał się w trudnych warunkach, więc ksiądz P. często zapraszał chłopca na plebanię, by go nakarmić czy udostępnić łazienkę. Milewski w reportażu "Superwizjera" wspomina, że po pierwszej komunii świętej był ministrantem w kościele w Wardęgowie. I opisał ze szczegółami, co stało się na plebanii, podczas jednego ze spotkań.


– Kazał mi się położyć do swojego łóżka, zamknąć oczy. Odsunął kołdrę i zaczął mnie dotykać w miejscach intymnych. Później zaczął brać mojego członka do swoich ust. Ja nawet chyba nie miałem siły, żeby uciekać. Byłem sparaliżowany – opowiedział. O tym, co się stało, duchowny zabronił komukolwiek mówić.


Podobne sytuacje powtarzały się. Ksiądz zapraszał Mariusza na plebanię i włączał filmy pornograficzne. – Tam były też stosunki analne, i on bardzo dążył do tego, żeby to też się wydarzyło między mną a nim – mówił.

"Wspólnik w grzechu cudzołóstwa"

W wieku 21 lat Milewski opowiedział biskupowi toruńskiemu Andrzejowi Suskiemu o molestowaniu, którego dopuścił się ksiądz Jarosław P. Proces księdza przed sądem kościelnym rozpoczął się kilka miesięcy po oficjalnym zgłoszeniu. Trwał trzy lata. Ksiądz został uniewinniony.

Po kolejnych czterech zapadł wyrok w sądzie powszechnym. Ksiądz Jarosław P. został uznany za winnego molestowania seksualnego i skazany na trzy lata więzienia.

W kurii toruńskiej Mariuszowi wielokrotnie odmówiono prawa do przejrzenia kościelnych dokumentów. Zasłaniano się sekretem papieskim, ale w tym przypadku nie udało się go utrzymać.

Z materiału "Superwizjera" dowiadujemy się, że wyrok w sprawie Jarosława P. dotyczy "nadużycia seksualnego przeciwko osobie małoletniej i rozgrzeszenia wspólnika w grzechu przeciwko szóstemu przykazaniu" – chodzi o grzech cudzołóstwa. Tym wspólnikiem w grzechu cudzołóstwa miał być... 9-letni Mariusz Milewski.

Według relacji Mariusza, oskarżony po każdym zgwałceniu spowiadał go z tego, co mu robił. Dziecko musiało się spowiadać oprawcy z tego, że popełniło z nim grzech cudzołóstwa.

Poniżej zamieszczamy wideo z całym reportażem "Superwizjera" TVN24. Mariusz M

źródło: tvn24.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0"Nasz prezydent, Wasz premier". Tak opozycja może pokonać Dudę w wyborach prezydenckich
POLECAMY 0 0Możecie ich nie znać, ale zaraz o nich usłyszycie. 10 gwiazd nowego Sejmu, które mogą namieszać
Światowy Dzień Szefa 0 0Twój szef cię nienawidzi? Nie musisz się zwalniać. Oto co powinieneś zrobić
FELIETON 0 0"W trzy miesiące zarobisz tyle, ile przez całą kadencję". Oto metody, którymi PiS może wyrwać Senat
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Krystyna Janda znów to zrobiła. Jeden obraźliwy wpis skasowała, drugi pozostał

POZNAJ DADHERO.PL

DADHERO.PL 0 0Nie wiesz, co to emocje, jeśli nie byłeś przy porodzie. Spróbuj mnie przekonać, że jest inaczej
0 0Tata po szwedzku. Gdy zobaczyłem, jakimi super ojcami są Szwedzi, z początku nie mogłem uwierzyć
0 0Ruszamy z dadHERO.pl, lifestyle'owym serwisem dla ojców
0 0Byliśmy w nowym bastionie "dobrej zmiany" i wiemy, skąd prawie 90 proc. poparcia dla PiS
0 0Wynik KO z Białegostoku to lekcja dla całej opozycji. Oto człowiek, który zrobił najlepszą kampanię
WYWIAD 0 0"Towarzystwo wzajemnej adoracji". W jej okręgu PiS zmiażdżyło PO, mówi o błędach własnej partii
0 0"Będę rozmawiała ze wszystkimi". Lidia Staroń mówi o Senacie