Niedługo będzie można jeździć bez "prawka". Rząd szykuje zmiany

Już niedługo kierowcy prawdopodobnie nie będą musieli mieć przy sobie papierowego prawa jazdy.
Już niedługo kierowcy prawdopodobnie nie będą musieli mieć przy sobie papierowego prawa jazdy. Fot. Jakub Porzycki / Agencja Gazeta
Coraz więcej ważnych dokumentów w formie papierowej będzie można odłożyć na półkę. Dziś już m.in. dowód osobisty jest dostępny w formie elektronicznej. A już wkrótce w portfelu nie trzeba będzie mieć tradycyjnego prawa jazdy. Wystarczy, że zapewnimy sobie do niego dostęp w telefonie. Kiedy zmiany wejdą w życie?


Prawo jazdy w formie elektronicznej bez wątpienia byłoby dużym ułatwieniem, szczególnie dla zapominalskich kierowców. Okazuje się, że "prawko" już całkiem niedługo będzie można pokazać w swoim telefonie. Tak przynajmniej wynika z ostatnich zapowiedzi Marka Zagórskiego, ministra cyfryzacji.

– Ustawa mam nadzieję zostanie przyjęta przez rząd we wrześniu i potem trafi do parlamentu – mówił w rozmowie z dziennikarzem RMF FM. Polityk dodał, że zmiany mogą wejść w życie naprawdę szybko, być może już na początku przyszłego roku. – My jesteśmy gotowi technologicznie, żeby to zrobić. To jest tylko kwestia prawa, jak ustawa wejdzie w życie, to jeszcze trzy miesiące musimy odczekać – wyjaśniał.

Prawo jazdy w formie elektronicznej byłoby kolejną rewolucją, jeśli chodzi o najważniejsze dokumenty. Przypomnijmy, że od roku obowiązują zasady, dzięki którym kierowcy nie muszą już wozić ze sobą papierowych wersji dowodów rejestracyjnych i zaświadczenia o opłaconym OC.


źródło: RMF FM
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Reserved 0 0Top modelka w kampanii Reserved. Promuje kolejną odsłonę projektu ReDesign
Gutek 0 0Zachwyca się nim Tarantino. Oto 5 powodów, dla których trzeba zobaczyć najbardziej szalonego laureata Złotej Palmy
OPINIE 0 0Dlaczego poparcie dla PiS jest nie do ruszenia? Oto powody
WYBORY2019 0 0Nic dziwnego, że PiS przestraszyło się #SilniRazem. Akcja KO podbija media społecznościowe
GW Foksal 0 0Śniadanie z Saddamem Husajnem i obiad z Fidelem Castro. O tej książce będzie wkrótce głośno
WYWIAD 0 0To ona promuje Cosmic Dance. Taniec, który dla wielu kobiet jest katharsis

MOTO

O TYM SIĘ MÓWI 0 0Rządy PiS nazywała reżimem. Ta Czeszka może napsuć krwi Kaczyńskiemu bardziej niż Timmermans
0 0Nowa wojna wisi w powietrzu. Trump grozi odwetem za zniszczenie rafinerii