"Ograniczone umysłowo prymitywy". Hartman chciał ocenić wyborców PiS i ewidentnie popłynął

Jan Hartman nie przebierał w słowach oceniając wyborców Prawa i Sprawiedliwości.
Jan Hartman nie przebierał w słowach oceniając wyborców Prawa i Sprawiedliwości. Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Gazeta
Jan Hartman to polski filozof, który nie stroni od kontrowersyjnych opinii. Szczególnie krytyczny jest wobec obozu rządzącego i – jak się właśnie okazało – także wobec wyborców Prawa i Sprawiedliwości. Na blogu prowadzonym na stronie tygodnika "Polityka" profesor pokusił się o mocną analizę władzy PiS i wysokiego poparcia dla partii rządzącej.


Hartman odniósł się do ostatnich hojnych obietnic wyborczych prezesa PiS. Zdaniem profesora elektorat PiS dał się po prostu kupić zapowiedziami transferów socjalnych i niewiele więcej się dla niego liczy. Nawet gdyby przyznać profesorowi rację, nie do przyjęcia jest forma, jakiej użył.

Epitety Hartmana nakazują przypuszczać, że mało kto da się przekonać do takiego wywodu poza już zdeklarowanymi przeciwnikami PiS. A wiele innych osób mogą po prostu urazić.

"Lud Kaczyńskiego nie potrzebuje pozorów. Potrzebuje pieniędzy i poczucia, że rządzą 'swoi'. Nic więcej. Żadne łajno, żaden rynsztok mu niestraszny. Paranoicy, psychopaci, patologiczni Narcyzowie i ograniczone umysłowo prymitywy mogą się czuć bezpiecznie. To ich czas. Ich Polska. Ich racja i ich triumf. A co sobie do skarpety odłożą, to też ich. Nikt im już tego nie odbierze – tak jak zadowolenia z siebie" – tak skomentował obietnice PiS przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi.

"Kaczyński jest przywódcą tego stada troglodytów, bo jest inny. Trzyma to wszystko za pysk, samemu nie będąc jednym z nich. Jego trzymają lekarze, a on resztę. Taki ciekawy łańcuszek zależności. A wokół wasale – w większości nędzni i tchórzliwi, ale paru bardziej możnych i sprytnych. Tu Rydzyk, tam Ziobro, Macierewicz czy Gowin – ocenił kulisy władzy Jarosława Kaczyńskiego.


Hartman ocenił też władzę PiS. Według niego trudno o coś podlejszego niż "okradanie narodu" i "karmienie zdeprawowanego kleru" miliardami z publicznych pieniędzy. "Trudno o coś bardziej cynicznego niż obstawianie się najgorszego autoramentu szumowinami i wulgarnymi karierowiczami z czasów PRL na przemian z młodymi faszystami" – kontynuował swe myśli Hartman.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Bella Happy Pants 0 0Wiedza ratuje życie. Tych lekcji z pierwszej pomocy nie możesz pominąć
Subway 0 0Subway przyjazny weganom? Znana sieć podąża za trendami i mocno rozszerza menu
ASZdziennikTefal 0 0Oszustwo w akcji sprzątania parków narodowych. Mieli posprzątać tylko jeden, posprzątają wszystkie
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Przez WOT poczuliśmy się jak śmiecie". Żołnierz mówi, dlaczego jego koledzy rezygnują z wojska
0 0Piękny gest amerykańskiego aktora wobec Piotra Woźniaka-Staraka w Gdyni
0 0Zabawna wpadka Kożuchowskiej. Przyjęła oświadczyny na czerwonym dywanie
0 0O pracy w tym miejscu marzą setki osób. Tylko oferta dla stolarza wzbudziła drwiny
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze