Kandydat PiS chce "zdezynfekować" historyczne miejsce. Miał tam przejść Marsz Równości

Dariusz Matecki i Małgorzata Rudzka chcą zdezynfekować Plac Solidarności w Szczecinie. Miał po nim przejść Marsz Równości, jednak w ostatniej chwili ktoś inny "zarezerwował" plac.
Dariusz Matecki i Małgorzata Rudzka chcą zdezynfekować Plac Solidarności w Szczecinie. Miał po nim przejść Marsz Równości, jednak w ostatniej chwili ktoś inny "zarezerwował" plac. Fot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Gazeta
Mowa nienawiści w Polsce ma się, niestety, jak najlepiej. Niektórzy używają języka, który jest zwyczajnie niebezpieczny i może zwiastować coś znacznie poważniejszego, na przykład rozlew krwi. Trudno uwierzyć, jakich słów użyli w odniesieniu do środowisk LGBT prawicowi działacze ze Szczecina.


Radny PiS i kandydat do Sejmu z ramienia partii Kaczyńskiego Dariusz Matecki wraz z tzw. Porozumieniem Środowisk Patriotycznych stwierdzili, że udało im się odebrać szczeciński plac Solidarności wrogim siłom. Teraz mają go "zdezynfekować, usuwając szkodniki i zanieczyszczenia".


– Zainteresowanych udziałem w naszym happeningu prosimy, aby wzięli ze sobą sprzęt do dezynfekcji, miotły, spryskiwacze – mówiła na wspólnej konferencji prasowej z Mateckim Małgorzata Rudzka z Młodzieży Wszechpolskiej. A kandydat PiS do Sejmu dodał: – Będzie to symboliczny gest usuwania z ulic ideologii LGBT.


Pl. Solidarności w czasach PRL był miejscem masowych protestów. W trakcie wydarzeń Grudnia '70 ginęli na nim ludzie. W ostatnich latach stał się miejscem demonstracji opozycji przeciwko pisowskim zmianom w sądownictwie czy próbom zaostrzenia przepisów antyaborcyjnych.


To z pl. Solidarności początkowo miał, zgodnie z tradycją, wyruszyć tegoroczny Marsz Równości w Szczecinie, jednak ktoś to miejsce "zarezerwował" wcześniej. Organizatorzy MR przypuszczają, że "wygrał o kilka sekund".

– I te kilka sekund wystarczyło. Udało nam się odebrać plac Solidarności! – triumfował Matecki. Można przypuszczać, że w ten sposób przyznał się do zarezerwowania placu.

Kim jest Dariusz Matecki
Sam Matecki nie jest postacią anonimową. Swego czasu opublikował wpis na Twitterze, w którym pokazał "#BucikiPamięci dla ofiar pedofilów-członków Platformy Obywatelskiej". To była jego reakcja na przeprosiny papieża Franciszka za księży-pedofilów. "Mniej więcej taki sam odsetek zwyrodnialców jest w PO co wśród księży. Tylko, że na Kościół Katolicki jest wielka nagonka" – napisał Matecki w tweecie.

Okazało się potem, że zatrudniony w Ministerstwie Sprawiedliwości bloger wspierał w kampanii wyborczej Patryka Jakiego. Publikował filmy, które sławiły kandydata PiS na prezydenta Warszawy i miały ośmieszać opozycję.

źródło: "Gazeta Wyborcza"

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Bella Happy Pants 0 0Wiedza ratuje życie. Tych lekcji z pierwszej pomocy nie możesz pominąć
Subway 0 0Subway przyjazny weganom? Znana sieć podąża za trendami i mocno rozszerza menu
ASZdziennikTefal 0 0Oszustwo w akcji sprzątania parków narodowych. Mieli posprzątać tylko jeden, posprzątają wszystkie
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Przez WOT poczuliśmy się jak śmiecie". Żołnierz mówi, dlaczego jego koledzy rezygnują z wojska
0 0Piękny gest amerykańskiego aktora wobec Piotra Woźniaka-Staraka w Gdyni
0 0Zabawna wpadka Kożuchowskiej. Przyjęła oświadczyny na czerwonym dywanie
0 0O pracy w tym miejscu marzą setki osób. Tylko oferta dla stolarza wzbudziła drwiny
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze