Brejza pokazał klęskę sztandarowego programu PiS. Komisja Europejska zrównała go z ziemią

Krzysztof Brejza pokazał pismo z Komisji Europejskiej do ministra inwestycji i rozwoju, z którego jednoznacznie wynika, że nie będzie dotacji z Funduszu Spójności do likwidacji pieców-kopciuchów.
Krzysztof Brejza pokazał pismo z Komisji Europejskiej do ministra inwestycji i rozwoju, z którego jednoznacznie wynika, że nie będzie dotacji z Funduszu Spójności do likwidacji pieców-kopciuchów. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Choć Prawo i Sprawiedliwość obiecało dotację do wymiany pieców, to wygląda na to, że żadnych dotacji nie będzie. Komisja Europejska mówi bowiem jasno: program ten nie kwalifikuje się do uzyskania unijnych funduszy.


"Czyste powietrze" to sztandarowy program PiS, który zakładał wymianę szkodliwych pieców-kopciuchów. Tymczasem jak pokazał polityk PO Krzysztof Brejza, żadnej dotacji najpewniej nie będzie.

Dlaczego? Brejza napisał o tym na Twitterze i dołączył stosowne dokumenty. "KE stanowczo informuje, że program nie kwalifikuje się do uzyskania unijnych funduszy (ponad 30 mld zł!) i jest ryzykiem dla Komisji oraz Banku Światowego" – czytamy we wpisie polityka PO. Tak wynika z pisma Komisji Europejskiej do polskiego ministra inwestycji i rozwoju. Mateusz Morawiecki wcześniej obiecywał 103 mld zł na wymianę kopciuchów, ocieplenie domów jednorodzinnych czy zamontowanie ekologicznych instalacji. Tymczasem jak podawała w lutym "Gazeta Wyborcza", program "Czyste powietrze" jest fikcją, gdyż przez prawie pół roku jego działania umowę podpisano ze... 147 osobami.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYWIAD 0 0"Upadek poczucia humoru". Andrzej Mleczko odpowiada na awanturę wokół ostatniego rysunku
0 0Włamywał się do mieszkań i gwałcił kobiety. Oparty na faktach serial "Niewiarygodne" zwala z nóg
#SkuteczniePosprzatane 0 0Znamy wyniki akcji #SkuteczniePosprzatane. Organizatorzy przygotowali ogromną niespodziankę
NSC 0 0National Sales Congress po raz trzeci na Narodowym. Motyw przewodni ma wiele wspólnego ze sportem

TYLKO W NATEMAT

0 0"Znajomi mi wyjaśnili". Kaczyński popłynął mówiąc o dzieciach – lekarka obala jego teorię
0 0Kaczyński cieszy się, że gonimy Niemców. Ale powołuje się na raport, którego nie zrozumiał
0 0Borys Szyc wspaniały, tylko film słaby. Widziałem "Piłsudskiego" i czuję się znieważony
NATEMAT EXTRA 0 0“To jakby odbity człowiek”. Tutaj zachowały się ślady krwi powstańców