Zadziwiająca szczerość marszałka PiS. "Gdyby drożdżówka kosztowała 6 zł..."

Stanisław Kruczek, wicemarszałek województwa podkarpackiego z PiS, przewiduje, że drożdżówka może kosztować 6 zł.
Stanisław Kruczek, wicemarszałek województwa podkarpackiego z PiS, przewiduje, że drożdżówka może kosztować 6 zł. Fot. Patryk Ogorzałek / Agencja Gazeta
Wicemarszałek województwa podkarpackiego z PiS Stanisław Kruczek w zaskakująco szczerej wypowiedzi w TOK FM zapowiedział, z czym może wiązać się zapowiadane przez PiS drastyczne podwyższenie płacy minimalnej. Można jedynie zastanawiać się, czy tak daleko posunięta wylewność spodoba się w jego partii na ostatniej prostej przed wyborami.


Trudno uwierzyć, co powiedział o cenach podstawowych artykułów spożywczych. Posłużył się przykładem popularnej drożdżówki, a kwoty, które podał mogą mrozić krew w żyłach. Chodzi o ceny, które trzeba będzie zapłacić, gdy zapowiadane zmiany (wzrost płacy minimalnej do 4 tys. zł) wejdą w życie.

– Drożdżówka w cukierni w hurcie kosztuje złotówkę. Oszczędność jest tylko na kosztach pracy, bo energia, cukier czy mąka w takiej samej cenie jak w Anglii czy w. W Niemczech drożdżówka kosztuje 1,30 czy 1,40 euro, to jest 6 zł. Gdyby w Polsce tę drożdżówkę można było sprzedać za 6 zł, to automatycznie pracownicy mogliby już w tej chwili zarabiać ok. 4 tys. zł miesięcznie – mówił podczas debaty w TOK FM.

Chodzi oczywiście o to, że po tak znaczącym wzroście płacy minimalnej czymś nieuniknionym będą znaczące podwyżki cen. Ale czy opłaci się to choćby tym, których czekać ma znaczący wzrost wynagrodzenia w wyniku planowanych decyzji PiS?

"No to policzmy. Obecnie pracownik za najniższą pensję – 1634 netto – może sobie kupić 1634 drozdzówki po 1 zeta. Według pisiorów lepiej będzie, gdy zarabiając 4 tys. brutto, czyli 2854 netto, będzie mógł kupić 476 drożdżówek po 6 zeta" – skomentował słowa marszałka jeden z internautów.


źródło: TOK FM
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY
0 0Ruszamy z dadHERO.pl, lifestyle'owym serwisem dla ojców

DADHERO

0 0Osiem rzeczy, których nauczyła mnie 11-letnia córka
0 0Czemu to trwało tyle lat?! W końcu ktoś stworzył adidasy, w których można chodzić całą zimę
0 07 rzeczy, które sprawiają, że Kaczyński ma ból głowy po wyborach. Nie będzie świętowania
0 0Wynik KO z Białegostoku to lekcja dla całej opozycji. Oto człowiek, który zrobił najlepszą kampanię