Pytaniem o służbę zdrowia Sobecka wbija PiS-owi szpilę. Rząd obiecuje poprawę

polskiej służby zdrowia napisała interpelację do ministra zdrowia.
polskiej służby zdrowia napisała interpelację do ministra zdrowia. Fot. Wojciech Kardas / Agencja Gazeta
Premier Mateusz Morawiecki i inni posłowie PiS zapewniają, że sytuacja w służbie zdrowie poprawia się z każdym rokiem. Odmienne wrażenie mają ci, którzy miesiącami lub latami czekają na zabieg. Wątpliwości ma także posłanka z Torunia Anna Sobecka, która wysłała do ministra Łukasza Szumowskiego interpelację w sprawie stanu służby zdrowia.


– Pod rządami PiS kolejki do lekarzy specjalistów uległy skróceniu – zapewnia podczas spotkań z wyborcami premier Mateusz Morawiecki. Innego zdania są tysiące Polaków, którzy czekają na wizytę u lekarza czy przeprowadzenie zabiegu. Nawet Jarosław Kaczyński, jak poinformował w mediach jego bliski współpracownik Radosław Fogiel, czeka na wszczepienie endoprotezy kolana już półtora roku.


Dlatego nikogo nie powinno dziwić, że nie wszyscy łapią się na słowa premiera, będące klasycznym przykładem propagandy sukcesu. Nawet posłanka Anna Sobecka, którą trudno podejrzewać o złą wolę wobec rządu PiS, wysłała w tej sprawie interpelację do ministra zdrowia. "Polacy nadal oczekują naprawienia systemu ochrony zdrowia. Dlaczego niewiele się poprawiło?" – zapytała Sobecka w liście do Morawieckiego.


"Szanowny Panie Ministrze. Media informują, że 94 proc. Polaków uważa, że państwo powinno refundować więcej nowoczesnych leków, a ośmiu na dziesięciu, że sytuację poprawiłoby zwiększenie nakładów na ochronę zdrowia. Najwięcej Polaków oczekuje także naprawienia systemu ochrony zdrowia" – napisała Sobecka. Co ciekawe, posłanka nie chwali się wysłaniem interpelacji w mediach społecznościowych.


Jak informuje portal Wirtualna Polska, Sobecka dostała już odpowiedź z Ministerstwa Zdrowia. Z listu do parlamentarzystki dowiadujemy się, że wcale nie jest tak źle, żeby nie mogło być... lepiej. "Ministerstwo Zdrowia, w ścisłej współpracy z Narodowym Funduszem Zdrowia, nieustannie podejmuje działania na rzecz poprawy dostępu do świadczeń opieki zdrowotnej. Nakłady na opiekę zdrowotną systematycznie rosną" – zapewnia nadawca z ministerstwa.

Pod odpowiedzią podpisał się wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. "Wzrost finansowania ma również przełożenie na poprawę dostępu do części świadczeń. W szczególności należy wskazać na skrócenie czasu oczekiwania pacjentów na zabiegi endoprotezoplastyki oraz usunięcia zaćmy, jak również badania tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego – napisał wiceminister.Tekst linkaWygląda na to, że odpowiedź zadowoliła posłankę, bo na Twitterze Radia Maryja już pojawił się post, w którym rozgłośnia cytuje posłankę, że "jest duże prawdopodobieństwo, że zaraz po wyborach zajmie się sprawą obrony życia". Czyli już jest lepiej, a po wyborach to w ogóle. Czas pokaże.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Podobno w domu jest spokój. Do nowego Sejmu weszli ojciec oraz syn – i są w różnych partiach!
0 0Dlaczego najlepsi maratończycy są z Afryki? Biegowy fenomen niezwykłego ludu z Kenii
Bella Baby Happy Pants 0 0Krwotok u dziecka: jak poprawnie zatamować krwawienie z rany i z nosa
MOTO 0 0Czy McLaren naprawdę jest tak kosmiczny, jak wygląda? W środku od razu zaskakuje jedna rzecz
POPKULTURA 0 0Zepsuliście mi serial, na który czekałam! "Batwoman" miała być hitem, a jest porażką
0 0Gdańsk z prestiżową nagrodą. Miasto rządzone przez Dulkiewicz dostanie 50 tys. euro
0 0500+ już się wypaliło. Wystarczył rok, by w Polsce żyło prawie pół miliona więcej skrajnie biednych
HYDEPARK 0 0Nie mogłem w to uwierzyć. Dostałem nagrodę za najlepszy tatuaż na najważniejszej imprezie
0 0Pierwsza taka seria podcastów w Polsce. Ich tematami będą dziennikarskie śledztwa

NA ŚWIECIE