Co za spotkanie z policjantem! Dwóch M. Morawieckich na jednym zdjęciu

Mateusz Morawiecki nosi stosunkowo rzadkie nazwisko, a mimo to spotkał policjanta z naszywką z nazwiskiem "M. Morawiecki."
Mateusz Morawiecki nosi stosunkowo rzadkie nazwisko, a mimo to spotkał policjanta z naszywką z nazwiskiem "M. Morawiecki." Fot. Łukasz Cynalewski / Agencja Gazeta
Mateusz Morawiecki podczas jednej z wizyt w kraju spotkał policjanta i zwrócił uwagę na jego naszywkę z nazwiskiem. Okazało się, że gdyby premier zdjął marynarkę i założył jego kurtkę mundurową, to naszywka pasowałaby do premiera jak ulał.


Nazwisko Morawiecki nie jest w Polsce szczególnie popularne w Polsce. Według książki Kazimierza Rymuta "Słownik nazwisk używanych w Polsce na początku XXI wieku" opartej na bazie PESEL, w 2002 roku mężczyzn noszących to nazwisko było zaledwie 196, z czego 20 mieszkało w Warszawie, 13 w Krakowie i 12 we Wrocławiu. Do dziś zapewne niewiele się zmieniło w tym zakresie. Jakże więc duże musiało być zdziwienie Mateusza Morawieckiego, gdy podczas jednej z wizyt w kraju pośród policjantów zabezpieczających imprezę spotkał funkcjonariusza, który miał na piersi naszywkę "M.Morawiecki". To sierżant sztabowy Michał Morawiecki. Fotograf zrobił kilka okolicznościowych zdjęć, którymi premier podzielił się na Facebooku.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYBORY
0 0Pewne zwycięstwo PiS. Utrzymuje rząd z jeszcze większym poparciem
WYWIAD 0 0Okrzyknięto ją feministką, choć... sama nie rozumie dlaczego. Natchniona rozmowa z Mery Spolsky
Burgenland Tourismus 0 0Takiej Austrii na pewno nie znacie. Jesienny wypad do Burgenlandu zmieni wasze myślenie o tym kraju
0 0W Białymstoku tej zimy WOŚP nie zagra. No, chyba że stanie się cud