Kubica rozstaje się z Williamsem. Orlen dalej ma wspierać kierowcę

Robert Kubica w Singapurze ma ogłosić swoje rozstanie z zespołem Williamsa
Robert Kubica w Singapurze ma ogłosić swoje rozstanie z zespołem Williamsa Fot. ROKiT Williams Racing
Wygląda na to, że kończy się przygoda Roberta Kubicy z teamem Williamsa w F1. Polak zdobył jeden jedyny punkt dla zespołu i po zakończeniu sezonu najprawdopodobniej odejdzie. Wciąż nie wiadomo, czy ta decyzja oznacza także rozstanie z F1.


Ten sezon nie był dla Roberta Kubicy udany. Polski kierowca co prawda mógł się cieszyć z tego, że po latach wrócił do ścigania na torach Formuły 1 po tym, jak w 2011 roku uległ poważnemu wypadkowi. Ale to był bodaj jedyny powód do radości.

Kubica od początku roku, zamiast walczyć z innymi kierowcami, walczył z własnym bolidem. Najczęściej kończył wyścig na końcu stawki. Na razie nikt nie zdradza żadnych tajemnic dotyczących przyszłości Kubicy. Wiadomo jedynie, że podczas specjalnej konferencji prasowej w Singapurze ma wystąpić on sam, a później pojawi się oficjalny komunikat. To najprawdopodobniej oznacza, że nie doszło do przedłużenia umowy z brytyjskim zespołem.

Jak wynika z nieoficjalnych informacji, polski kierowca ma pozostać w zespole do końca tego sezonu, a Orlen dalej będzie sponsorował Kubicę.Na razie nie wiadomo jednak, czy Kubica pozostanie w F1. Wygląda na to, że wszystkie role podstawowych kierowców na przyszły sezon zostały już obsadzone.

źródło: Onet.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY
0 0Ruszamy z dadHERO.pl, lifestyle'owym serwisem dla ojców

DADHERO

0 0Osiem rzeczy, których nauczyła mnie 11-letnia córka
0 0Czemu to trwało tyle lat?! W końcu ktoś stworzył adidasy, w których można chodzić całą zimę
0 07 rzeczy, które sprawiają, że Kaczyński ma ból głowy po wyborach. Nie będzie świętowania
0 0Wynik KO z Białegostoku to lekcja dla całej opozycji. Oto człowiek, który zrobił najlepszą kampanię