Nawet polscy rezerwowi gromią na ME! Komplet zwycięstw po fazie grupowej

Polska bardzo pewnie pokonała Ukrainę na siatkarskich mistrzostwach Europy i awansowała do 1/8 finału. Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
To był mecz jedynie o to, czy polscy siatkarze zakończą pierwszą fazę Mistrzostw Europy bez porażki. Biało-czerwoni do tej pory kroczyli od wygranej do wygranej, potwierdzając mistrzowskie aspiracje. Pokonanie Ukrainy miało utrzymać nas na właściwej drodze. I podopieczni Vitala Heynena nie zawiedli, wygrywając bardzo pewnie. W 1/8 finału zmierzymy się z Hiszpanią.

Polacy kroczyli od zwycięstwa do zwycięstwa na turnieju w Holandii. W ostatnim meczu grupowym z Ukrainą też wszystko rozpoczęło się zgodnie z planem, Polacy spokojnie wygrali pierwszy set. Po asie Piotra Nowakowskiego prowadziliśmy 4:1, a potem 6:3. Po serii błędów Polaków zrobiło się jednak 6:6, a a potem 7:7. Od tego jednak czasu biało-czerwoni konsekwentnie powiększali przewagę do 12:8, a potem 15:9.

W pewnym momencie mieliśmy już dziewięć punktów przewagi, ale nagle po błędzie za błędem zrobiło się tylko 20:16 dla naszej kadry. Jednak po ładnym obiciu przez naszego kapitana Michała Kubiaka bloku Ukraińców było 23:17 i do wygrania seta mieliśmy tylko dwa punkty. Nic złego nie mogło się już stać i pierwsza odsłona zakończyła się pewną wygraną 25:17.

Drugi set rozpoczął się źle. Po zepsuciu serwisu przez Wilfredo Leona Ukraińcy prowadzili 2:0. To były jednak tylko złe miłego początki. Później Polacy, tak jak w pierwszym secie, konsekwentnie budowali przewagę. Po asie Fabiana Drzyzgi było 8:3 dla nas, a po ataku Leona 13:7.

Heynen wymienił całą szóstkę!
Trener Heynen czuł się na tyle pewnie, że wymienił całą naszą szóstkę w połowie drugiego seta, niczym na sparingu. Nic to, konsekwentnie zwiększaliśmy przewagę i zrobiło się 17:8, a potem 18:9, mimo że graliśmy praktycznie drugim składem. Całe starcie zakończyliśmy wygraną 25:16.

Także trzeci set zaczęliśmy koncertowo. Po dwóch błędach Ukraińców było 2:0, a potem trener Ukrainy był zmuszony skorzystać z przerwy przy stanie 5:1 dla biało-czerwonych. Przewaga Polaków jednak dalej się zwiększała. Graliśmy niczym na treningu, z dużą swobodą. W pewnym momencie zbyt dużą, bo zrobiło się niebezpiecznie blisko – tylko 11:9. Szybko jednak odskoczyliśmy na 15:10, a potem po świetnym serwisach Karola Kłosa już 20:12.

Było niemal pewne, że do końca już nic złego nie może się stać. Do końca tego seta także utrzymaliśmy fantastyczną przewagę. Wygraliśmy decydującego seta w stosunku 25:15. Polacy bardzo pewnie pokonali więc Ukrainę 3:0. A w całej grupie stracili zaledwie... seta.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Selma Blair walczy z nieuleczalną chorobą. Oto 5 rzeczy, jakich aktorka nauczyła nas o cierpieniu
WYWIAD 0 0"PE z pewnością nie będzie zamykał oczu". Burzliwa debata o zakazie edukacji seksualnej w Polsce

POZNAJ DADHERO.PL

0 0Netflix grozi palcem – ta zapowiedź może oznaczać zmianę zasad na jakich korzystasz z serwisu
DADHERO.PL 0 0"Nie jestem Tonym Hawkiem..." Adam Malita, pionier deskorolki w Polsce, o sporcie i ojcostwie
0 0"World of Fire" z Wichłacz i Kotem. Serial BBC pokazuje wojenny koszmar nie tylko Polaków
WYWIAD 0 0Mierzy 122 cm i znacie ją z "Mam talent". Opowiada, dlaczego w "Na Wspólnej" nie ma niskorosłych

O TYM SIĘ MÓWI

0 0"Nie czuję się urażona". Ma 23 lata, działa w partii Korwina. Opowiada, jak traktowane są kobiety
0 0W Platformie wrze. Schetyna nagle odwołał posiedzenie klubu
0 0Meghan i Harry szczerzy do bólu. Wywiad poruszył Anglię, ale nie wszystkim się spodobał
0 0W sukces tej Polki nikt nie wierzył. Uparła się i stworzyła rewolucyjny krem antysmogowy
0 0Więzienie za edukację seksualną to nie wszystko. 5 rzeczy, które PiS może chcieć przykryć
0 0"Justin ma specjalne miejsce w naszych sercach". Wymowny komentarz Tuska do wydarzeń w Kanadzie

POLECAMY

HYDEPARK 0 0Maciej Stuhr kończy 44 lata. I właśnie z tej okazji dał bardzo szczery wywiad
0 0Tak się rozjeżdża konkurencję. Po takiej zapowiedzi serwisu Disney+ Netflix może się bać