Chorosińska tłumaczy się z wpadki. Nie wie, ilu jest posłów w Sejmie, bo jest... humanistką

Dominika Chorosińska tłumaczy, że jest humanistką, nie ma głowy do cyfr i dlatego nie wie, lu posłów zasiada w Sejmie.
Dominika Chorosińska tłumaczy, że jest humanistką, nie ma głowy do cyfr i dlatego nie wie, lu posłów zasiada w Sejmie. Fot. Facebook / Dominika Chorosińska
Dominika Chorosińska tłumaczy się z koszmarnej wpadki, jaką zaliczyła w czwartek na antenie Radia ZET. Aktorka twierdzi, że jest humanistką i dlatego nie wie, ilu posłów zasiada w Sejmie.


– Jako humanistka nie mam głowy do cyfr i dzisiaj zwyczajnie zjadł mnie stres – tłumaczy Dominika Chorosińska na filmie, który opublikowała w mediach społecznościowych. Aktorką podjęła próbę poprawy swojego wizerunku nadszarpniętego wpadką, którą zaliczyła w czwartek. Dziennikarka Radia ZET Beata Lubecka postanowiła przeegzaminować swojego gościa z podstawowych wiadomości z zakresu przedmiotu wiedza o społeczeństwie. Trzeba przyznać, że egzaminowana wypadła nadzwyczaj blado. Kandydatka na posłankę, startująca z listy PiS Dominika Chorosińska (aktorka od kilku miesięcy nie używa już nazwiska Figurska) nie wiedziała nawet, ilu posłów zasiada w Sejmie.


Mało tego, nie miała bladego pojęcia ilu jest senatorów, nie wiedziała też, ile lat trzeba skończyć, by móc ubiegać się o fotel prezydenta (tu padła najpierw odpowiedź 70 lat, potem że 18). Zdaniem aktorki pierwszym niekomunistycznym premierem Polski był Jan Olszewski, a gdy usłyszała, że jednak Tadeusz Mazowiecki, stwierdziła, że to "sprawa dyskusyjna" (nota bene – pomiędzy Mazowieckim i Olszewskim był jeszcze Jan Krzysztof Bielecki).


– Co się tyczy pierwszego premiera w wolnej Polsce, to faktycznie był nim Tadeusz Mazowiecki, ale jak dla mnie pierwszy niekomunistyczny rząd stworzył Jan Olszewski – wyjaśnia na filmie Dominika Chorosińska. Kandydatka na posłankę obiecała na nagraniu, że już wkrótce przedstawi swój program dotyczący polityki prorodzinnej i edukacji szkolnej. – Liczę na takie samo zainteresowanie jak moim potknięciem – zażartowała na filmie Chorosińska.


Prywatnie Dominika Chorosińska jest żoną aktora Michała Chorosińskiego i matką piątki dzieci. Małżeństwo przechodziło trudny okres, gdy wyszło na jaw, że aktorka miała romans ze starszym o 10 lat reżyserem i kompozytorem. Jeden z jej synów pochodzi właśnie z tego związku. Jej mąż uznał dziecko za swoje.

– Skleiliśmy małżeństwo, choć z ludzkiego punktu widzenia było to niemożliwe. Najpierw zaczęła mnie rozsadzać tęsknota za sakramentami. Pewnego dnia na targach książki przypadkowo natknęłam się na Dzienniczek s. Faustyny. Przeglądając go, znalazłam zdanie, że 'mogą przyjść do mnie najwięksi grzesznicy'. Poczułam, że zalewa mnie strumień boskiej miłości. Dziś uważam, że to m.in. s. Faustyna uratowała moje małżeństwo – wyznała w jednym z wywiadów aktorka.

– Popełniłam błąd, ale absolutnie dla mnie małżeństwo, wierność jest sprawą nadrzędną, że tak powiem, fundamentalną. Ja wiem, że naprawdę warto jest za wszelką cenę walczyć o małżeństwo, o rodzinę, bo to wszystko, co się przydarzyło w naszym małżeństwie, zdarzyło się 12 lat temu i gdyby nie media, to naprawdę my już byśmy o tym dawno zapomnieli – stwierdziła ponadto Chorosińska na antenie Radia ZET.

Aktorka bez powodzenia ubiegała się o mandat w Parlamencie Europejskim, do którego startowała z listy PiS. Dziś jest radną sejmiku mazowieckiego, ale jej ambicje są większe. Dominika Chorosińska startuje wyborach do Sejmu w okręgu podwarszawskim z ostatniego miejsca na liście Prawa i Sprawiedliwości.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0W Polsce tego filmu ludzie boją się jak ognia. Widziałem "Malowanego ptaka" i już wiem dlaczego

POLECAMY

HYDEPARK 0 0Maciej Stuhr kończy 44 lata. I właśnie z tej okazji dał bardzo szczery wywiad
0 0Tak się rozjeżdża konkurencję. Po takiej zapowiedzi serwisu Disney+ Netflix może się bać

TRAGEDIA W WARSZAWIE

FELIETON 0 0Ilu ludzi ma jeszcze zginąć na pasach? Posłowie, przestańcie się bać kierowców!
X-lander 0 0Złożysz go jedną ręką. Mamy cenią go za wielofunkcyjne zastosowanie
PSSB 0 0Konsultanci sprzedaży bezpośredniej. Kim są osoby działające w tej rozwijającej się branży?
POLECAMY 0 0Tak Kaczyński traci władzę. Po wyborach dostał dwa potężne ciosy