"Oszczerstwo i pomówienie". Polityk reaguje po programie łączącym go z działalnością sutenerską

Marian Banaś twierdzi, że informacje zawarte w programie "Superwizjer" w TVN24 to oszczerstwa.
Marian Banaś twierdzi, że informacje zawarte w programie "Superwizjer" w TVN24 to oszczerstwa. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Według informacji, które podano w "Superwizjerze" TVN, nowy szef Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś wybrany głosami PiS jest właścicielem kamienicy, w której najemca prowadził pensjonat na godziny. Za usługi nie dostaje się tam paragonu, a w recepcji można spotkać ludzi ze światka przestępczego. Banaś zapowiada, że to oszczerstwa i zamierza skierować sprawę na drogę sądową.


"Łączenie mojej osoby z działalnością przedstawioną w materiale red. Kittela jest oszczerstwem i pomówieniem. Nie zarządzałem pokazanym w materiale hotelem. Byłem właścicielem budynku, który na podstawie umowy zawartej zgodnie z prawem wynająłem innej osobie. Osoba ta prowadziła tam działalność hotelową. Obecnie nie jestem właścicielem tej nieruchomości" – napisał Marian Banaś w oświadczeniu, które przesłał do redakcji money.pl.

"Materiał odbieram jako próbę manipulacji, szkalowania i podważania dobrego imienia nie tylko mojej osoby, ale również kierowanych przeze mnie instytucji. W związku z nieprawdziwymi informacjami skieruję sprawę na drogę sądową" – dodał szef NIK.

Co było w "Superwizjerze" o Marianie Banasiu?
Niektóre ujęcia programu TVN24 przypominały sceny z filmu gangsterskiego. Dziennikarze "Superwizjera" podali się za klientów pensjonatu i weszli do jednego z pokojów w kamienicy.

Okazało się, że w niewielkim pensjonacie na krakowskim Pogórzu wynajmowane były pokoje na godziny. Wnętrze pokoju potwierdzało domysły dziennikarzy. Wewnątrz oprócz wielkiego łóżka były ściany wyłożone lustrami. Recepcjonistka nie zaksięgowała wizyty, nie było paragonów.

Dziennikarze TVN24 spotkali w kamienicy braci K., znanych przestępców, którzy prowadzili agencje towarzyskie. Brali już udział w krwawych wydarzeniach. Za pobicie policjanta obaj bracia zostali skazani przez krakowski sąd. Zdaniem dziennikarzy, Mariana Banasia wiążą niejasne powiązania z jednym z bandytów. Jeden z mężczyzn zachowywał się tak, jakby był szefem pensjonatu.


źródło: Money
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Renault 0 0Łatwiejsza jazda. W tym modelu kierowca poczuje, co to znaczy prawdziwe wsparcie
0 0Chaos po roku bez użytkowania wieczystego. Już mówi się o nowym podatku
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nie chcemy nudy, chcemy DRAMY. Ten odcinek "Rolnik szuka żony" zaspokoił odwieczną ludzką potrzebę
RECENZJA 0 0Bez coming outu Elsy, ale wciąż "ma tę moc". O "Krainie lodu 2" znów będzie głośno
POLECAMY 0 0Nigdy się nie poddawaj – tego uczy kino. 10 tytułów, które powinien zobaczyć każdy mężczyzna
Volvo 0 0W mieście Volvo ci więcej. Kompaktowy XC40 to SUV gotowy na (prawie) wszystko