Na ten uniwersytet wyślesz dzieci jeszcze przed 18-stką. Super okazja dla ścisłowców

Masz w domu ścisłowca? Powiedz mu o ADAMED SmartUP
Masz w domu ścisłowca? Powiedz mu o ADAMED SmartUP Fot. 123rf.com / Ronnarong Thanuthattaphong
Masz w domu ściśle uzdolnione dziecko? Podeślij mu info o ADAMED SmartUP. Nie komentuj, nie namawiaj. Po prostu poczekaj, aż sama albo sam sprawdzi, co to takiego. A kiedy przyjdzie się pochwalić, że właśnie zapisało się na “uniwersytet” udawaj bardzo zdziwionego (a w myślach przybij sobie piątkę).


ADAMED SmartUP to program, w ramach którego nastolatki mogą sprawdzić, jak to jest rozwijać swoją wiedzę z zakresu nauk ścisłych i przyrodniczych poza szkołą. Idealna alternatywa dla tych, którzy owszem, wyprowadzą wzór, wyuczą się regułki, przeliczą jednostki według schematu, ale jednocześnie strasznie się przy tym wynudzą.

Zadania, z jakimi przyjdzie im się zmierzyć podczas kolejnych etapów ADAMED SmartUP będą zdecydowanie bardziej kreatywne. Organizator — Fundacja Adamed — stawia sobie ambitny cel: pokazać nastolatkom, na czym, tak naprawdę polega praca naukowca.

Aby wykonywać ją dobrze, niezbędna jest na przykład umiejętność krytycznego myślenia. Na pytanie, czy w realiach polskiej szkoły z pękającymi w szwach planami zajęć, klasami i programami nauczania, jest miejsce, aby poznawać, a nie wkuwać, chyba każdy z nas potrafi sobie odpowiedzieć.

Dla uczestników programu ADAMED SmartUP, opanowanie podstaw krytycznego myślenia będzie pierwszym zadaniem, z jakimi będą musieli się zmierzyć. Specyficzny rodzaj gry “Memory” to jednak dopiero rozgrzewka. Prawdziwe, punktowane zmagania zaczną się na początku października.


Zarejestrowani uczniowie zyskają status stażystów uniwersytetu ADAMED SmartUP i jak na stażystów przystało, będą otrzymywać różne zadania do wykonania. Zakres tematyczny tych łamigłówek będzie szeroki i będzie obejmował takie dziedziny jak: biologia, medycyna, chemia, informatyka, astrofizyka.

— Gra rekrutacyjna programu ADAMED SmartUP jest wyzwaniem zarówno dla uczestników, jak i dla nas — organizatorów, którzy dbają o jej atrakcyjność i wysoki poziom merytoryczny — twierdzi Martyna Strupczewska, Kierownik programu ADAMED SmartUP.

Organizatorzy potwierdzają, że sukcesu w ADAMED SmartUP nie zapewni znajomość spisu treści kilku podręczników. — Poza wiedzą, wymagamy od nich kreatywnego podejścia do przedstawionych zagadnień oraz umiejętności łączenia ze sobą pozornie nieoczywistych faktów — potwierdza Martyna Strupczewska.

Wspinaczka na wyżyny kreatywności jest zdecydowanie opłacalna. Rekrutacja na uniwersytet ADAMED SmartUP to dopiero początek. Ci, którzy przecisną się przez ciasne sito eliminacji, wezmą udział w specjalnym obozie naukowym. Jeśli i tam wykażą się szczególnymi umiejętnościami, mogą liczyć na stypendium naukowe.

Tegoroczna edycja ADAMED SmartUP jest już szóstą odsłoną programu. W pięciu poprzednich zarejestrowało się blisko 32 tys. uczniów. Na obozy naukowe wyjechało 250 z nich, finałowa 50-tka laureatów nagrody głównej uczestniczyła w indywidualnych konsultacjach edukacyjnych, a ścisła czołówka — 12 osób — otrzymała stypendia naukowe w wysokości 40 tys. zł każde.

Rekrutacja do tegorocznej edycji ADAMED SmartUP trwa do 15 stycznia 2020 r. Gra rekrutacyjna, w której uczniowie wcielą się w role stażystów uniwersytetu pojawi się na platformie adamedsmartup.pl na początku października.

Artykuł powstał we współpracy z Fundacją ADAMED.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
MAMA:DU 0 0Ją okrzyknięto "babą od zboków", jej uczniów "zboczonymi". Psycholożka zdradza, co robi na WDŻ
0 0Czy istnieje męska depresja poporodowa? Terapeuta o tym, z czym przychodzą do niego polscy mężczyźni
0 0Chcesz być eko, ale nie wiesz, jak zacząć? Oto 15 BANALNYCH sposobów na zero waste
0 0Podstawowy argument antyszczepionkowców obalony! Prawnik wyjaśnia najprościej, jak się da
0 0Wypijają 18 l mleka na śniadanie. Liczba porodów 44-latki zadziwia, a wkrótce kolejny

DZIEJE SIĘ

0 0"Gwarantuję, że idę do Sejmu". To on miał oddać mandat Piotrowiczowi
0 0Piotrowicz jednak nie trafi do Sejmu! PiS ucina spekulacje