Schetyna we Wrocławiu wspomina Morawieckiego seniora. Opowiedział o ich pierwszym spotkaniu

Schetyna pożegnał Kornela Morawieckiego.
Schetyna pożegnał Kornela Morawieckiego. Fot. Dominik Gajda / Agencja Gazeta
W Warszawie odbyły się uroczystości pogrzebowe Kornela Morawieckiego. We mszy uczestniczyli prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz inni politycy prawicy. We Wrocławiu natomiast szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna złożył wpis w księdze kondolencyjnej. W rozmowie z dziennikarzami wspominał początki swojej znajomości z Morawieckim seniorem.


– Moja przyjaźń z Kornelem Morawieckim w latach 80. była elementem naszej wspólnej drogi do niepodległości, do wolnej Polski. Spotkaliśmy się w 1983 roku po raz pierwszy. Pamiętam to jak dziś, w lokalu konspiracyjnym. Miałem przyjemność pracować z nim być w konspiracji, współtworzyć struktury Solidarności Walczącej. Będę to zawsze pamiętał – mówił we Wrocławiu szef PO Grzegorz Schetyna.

Były wicepremier złożył wpis w księdze kondolencyjnej i w rozmowie z dziennikarzami ciepło wspominał zmarłego Morawieckiego seniora, który przecież przez ostatnie lata był politykiem należącym do drugiego bieguna sceny politycznej. Lider PO pamięta jednak jego zasługi dla wolnej Polski.

– To ważna postać dla polskiej historii. Nie bylibyśmy dzisiaj tutaj, w wolnym Wrocławiu, w wolnej Polsce, gdyby nie jego zaangażowanie, wielka wizja, którą realizował, ale też skromność i ludzka przyzwoitość”– podkreślił Schetyna.

Kornel Morawiecki, działacz opozycji demokratycznej w PRL, przywódca Solidarności Walczącej, marszałek senior Sejmu VIII kadencji, ojciec premiera Mateusza Morawieckiego, zmarł w poniedziałek. Miał 78 lat.

źródło: 300polityka.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Andrzej, pierd*lnij się w głowę". Pągowski pokazał nam wulgarną wiadomość od Jakimowicza
WYWIAD 0 0"Zachowanie Klarenbacha było chamskie". Posłanka Wiosny wyjaśnia, dlaczego uparcie chodzi do TVP
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nie chcemy nudy, chcemy DRAMY. Ten odcinek "Rolnik szuka żony" zaspokoił odwieczną ludzką potrzebę
RECENZJA 0 0Bez coming outu Elsy, ale wciąż "ma tę moc". O "Krainie lodu 2" znów będzie głośno