Kaczyński w Krośnie odleciał. Stwierdził, że opozycja walczy z... chrześcijaństwem

Jarosław Kaczyński mówił o rzekomej walce opozycji z kulturą chrześcijańską.
Jarosław Kaczyński mówił o rzekomej walce opozycji z kulturą chrześcijańską. Fot. Grzegorz Bukała / Agencja Gazeta
Politycy Prawa i Sprawiedliwości lubią przypisywać opozycji różne złe cechy i przedstawiać ją w jak najczarniejszym świetle. Tym razem jednak linia między faktami a mitami została mocno nadwyrężona przez Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS podczas konwencji w Krośnie wmawiał zebranym, że opozycja ma walczyć z chrześcijaństwem.


Jarosław Kaczyński na konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Krośnie próbował zdyskredytować swoich rywali. Stwierdził, że opozycja "chce zlikwidować demokrację" i walczy z chrześcijaństwem oraz wywodzącą się z niego kulturą europejską i polską. Ale na tym prezes PiS nie poprzestał, bo potem zaczął wychwalać cywilizację chrześcijańską.

– Nigdy w dziejach świata nie powstała cywilizacja, która traktowała ludzi tak dobrze [jak cywilizacja chrześcijańska - red.], która doprowadziła do równouprawnienia kobiet i mężczyzn, która wprowadziła rozwiązania socjalne i ochronę praw dzieci. To wszystko powstało dzięki chrześcijaństwu – mówił na konwencji lider Zjednoczonej Prawicy.
Nie wspomniał jednak o "dobrym" traktowaniu ludzi podczas krucjat, inkwizycji, czy chociażby o tym, że to chrześcijaństwo dało światu patriarchalny model rodziny, przez który to kobiety musiały walczyć o równouprawnienie.

– Podważenie nauki Chrystusa oznacza przyjęcie takiego wariantu cywilizacyjnego, który dla ludzi będzie nieporównywalnie gorszy, że wszystko to, co służy ludziom, zostanie cofnięte. Ten atak następuje w sposób szczególny – powiedział Kaczyński, który od ataku na chrześcijaństwo dość zręcznie przeszedł do rzekomych planów odebrania Polakom przez opozycję dodatków socjalnych, m.in. 500 plus.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0W Polsce tego filmu ludzie boją się jak ognia. Widziałem "Malowanego ptaka" i już wiem dlaczego

POLECAMY

HYDEPARK 0 0Maciej Stuhr kończy 44 lata. I właśnie z tej okazji dał bardzo szczery wywiad
0 0Tak się rozjeżdża konkurencję. Po takiej zapowiedzi serwisu Disney+ Netflix może się bać

TRAGEDIA W WARSZAWIE

FELIETON 0 0Ilu ludzi ma jeszcze zginąć na pasach? Posłowie, przestańcie się bać kierowców!
X-lander 0 0Złożysz go jedną ręką. Mamy cenią go za wielofunkcyjne zastosowanie
PSSB 0 0Konsultanci sprzedaży bezpośredniej. Kim są osoby działające w tej rozwijającej się branży?
POLECAMY 0 0Tak Kaczyński traci władzę. Po wyborach dostał dwa potężne ciosy