To już lepiej mogli puścić Sasina... Horała poległ podczas debaty w TVN24

Marcin Horała z PiS wypadł dość poniżej oczekiwań podczas debaty TVN24.
Marcin Horała z PiS wypadł dość poniżej oczekiwań podczas debaty TVN24. Zrzut ekranu z TVN24
Debata w TVN24 była drugim i ostatnim takim sprawdzianem dla partii politycznych przed wyborami do Sejmu i Senatu. Od tego, jak zaprezentowali się przedstawiciele poszczególnych formacji, mogą zależeć głosy osób niezdecydowanych. Niestety dla Prawa i Sprawiedliwości ten sprawdzian wypadł poniżej oczekiwań.


Zastępca Sasina nie dał rady
W ostatniej chwili Prawo i Sprawiedliwość zmieniło reprezentującego go polityka. Zamiast Jacka Saina, który nie za dobrze wypadł podczas debaty w TVP, zobaczyliśmy Marcina Horałę. Trzeba jednak przyznać, że PiS uratował honor, ponieważ jeszcze parę godzin wcześniej Radosław Fogiel twierdził, że nie było wiadomo, czy w ogóle ktoś z jego partii pojawi się w TVN24. I chyba Marcin Horała pożałował, że się pojawił, bo w żadnej z części debaty nie przejął inicjatywy. Nie błyszczał, był przeciętny – nie odpowiadał na pytania i recytował program PiS. A już w drugiej części debaty za każdym razem, gdy udzielano mu głosu... zaczynał żalić się na to, że pozostałe partie krytykują PiS. Szczególnie utyskiwał oczywiście na Konfederację. A to dlatego, że jeśli ta partia dostanie się do Sejmu, PiS może nie mieć samodzielnej większości nawet po uzyskaniu znakomitego wyniku.


– Zobaczcie państwo, jaka piękna koalicja Konfederacji z PO w atakowaniu PiS. Rozumiem że apel Grzegorza Schetyny z ostatniej konwencji, żeby Konfederacja przyłączyła się do tej koalicji antyPiS został wysłuchany i jest realizowany. (...) To prawda, że Konfederacja w żadnej telewizji nie może liczyć na taką przychylność, jak w TVN-ie od kilku dni – żalił się Horała.


W podsumowaniu także większą część Marcin Horała poświęcił na żalenie się, iż miał pięć razy mniej czasu niż inne partie. Zaatakował też TVN24, który określił jako dodatkową "partię opozycyjną". Jego wywód żartobliwie skwitował na koniec szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, który prosił, by kandydat PiS "przestał rozpaczać".


PiS przegrało debaty
Po raz kolejny to kandydaci opozycji wypadli lepiej od przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości. Podczas debaty w TVP zwycięzcą powszechnie okrzyknięty został reprezentujący KO Borys Budka, który pokazał paragon z apteki - dowód na to, jak bardzo podrożały leki za rządów PiS.

Narrację polityka starał się po debacie obalić szef TVP Info Samuel Pereira zarzucając Budce kłamstwo. Pereira we wtorek przegrał w sądzie z posłem i musi go przeprosić, a Telewizja Publiczna musi opublikować na ten temat sprostowanie.

źródło: TVN24.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

POLECAMY

FELIETON 0 0Ilu ludzi ma jeszcze zginąć na pasach? Posłowie, przestańcie się bać kierowców!
0 0Kaju Godek, zamilcz. Naprawdę wolałabym nie usłyszeć tych słów o miesiączce
X-lander 0 0Złożysz go jedną ręką. Mamy cenią go za wielofunkcyjne zastosowanie
PSSB 0 0Konsultanci sprzedaży bezpośredniej. Kim są osoby działające w tej rozwijającej się branży?
POLECAMY 0 0Tak Kaczyński traci władzę. Po wyborach dostał dwa potężne ciosy
DADHERO 0 085 procent kierowców w Warszawie chce mnie zabić. I mam tego dosyć!