Morawiecki wprowadził stopień alarmowy BRAVO-CRP. Ma związek z wyborami

Mateusz Morawiecki wprowadził drugi stopień alarmowy BRAVO-CRP w związku ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi.
Mateusz Morawiecki wprowadził drugi stopień alarmowy BRAVO-CRP w związku ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi. Fot. Jakub Porzycki / Agencja Gazeta
Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o wprowadzeniu stopnia alarmowego BRAVO-CRP. Ma to związek ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi, które odbędą się w niedzielę 13 października.


Stopień alarmowy BRAVO-CRP będzie obowiązywał w Polsce od czwartku 10 października od godz. 00:01 do 14 października do godz. 23:59. Ma zapewnić bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni podczas wyborów.
BRAVO-CRP to drugi w czterostopniowej skali stopień alarmowy CRP, które dotyczą bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Można go wprowadzić, gdy powstaje zwiększone ryzyko zdarzenia o charakterze terrorystycznym.

W czasie obowiązywania BRAVO-CRP administracja publiczna musi zadbać o wzmożony monitoring stanu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych. Pracownicy służb zajmujących się bezpieczeństwem sprawdzają dostępność usług elektronicznych i monitorują bezpieczeństwo komunikacji elektronicznej.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa podało, że w czasie, gdy obowiązuje stopień alarmowy, bezpieczeństwo uzależnione jest nie tylko od tego, jak działają służby, ale także od czujności obywateli. "W przypadku zauważania czegoś niepokojącego należy poinformować o tym policję lub Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego" – podało w komunikacie RCB.


Stopnie alarmowe wprowadza premier podpisując stosowne zarządzenia. Ostatnio BRAVO-CRP wprowadzono też na czas wyborów do Parlamentu Europejskiego w maju.

źródło: RCB
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Reserved 0 0Reserved pokazuje inną twarz lat 80. Wieczorowa kolekcja bierze z nich to, co najlepsze
T-mobile 0 0Zachwyciła go postać epizodyczna. Tomasz Raczek zwraca uwagę na szczegóły kultowego już filmu
Renault 0 0Łatwiejsza jazda. W tym modelu kierowca poczuje, co to znaczy prawdziwe wsparcie
INNPoland 0 0Wielka awaria w popularnym banku. Niektórym klientom wyzerowało konta
Żółty Tydzień 0 0Jeden organ, 500 funkcji. Taka jest wątroba. Jakie choroby mogą ją zniszczyć?
0 0Chorujesz na jaskrę i uwielbiasz jogę? To połączenie może nie być dobre dla oczu