"WhatsAppy, messengery, facebooki". Kaczyński, Morawiecki i Szydło mobilizowali wyborców PiS

Jarosław Kaczyński wzywając do głosowania na PiS mówił o czterogłowym obozie.
Jarosław Kaczyński wzywając do głosowania na PiS mówił o czterogłowym obozie. Fot. Screen / Facebook / Prawo i Sprawiedliwość
To już finisz kampanii. PiS na ostatniej prostej walczy w stolicy, bo to tam partię czeka niezwykle trudne zadanie. Warszawiacy do tej pory ugrupowaniu Jarosława Kaczyńskiego władzy nie powierzali. W Warszawie wystąpiła więc absolutna czołówka PiS: po prezesie pojawili się też Mateusz Morawiecki i Beata Szydło. I namawiali do głosowania.


Rozpoczął Jarosław Kaczyński. Powtórzył swój wywód o "Polsce Plus" i "Polsce Minus", o których już wcześniej pisał w liście do wyborców PiS. Wzmocnił jednak przekaz, nakreślając wroga, którego należy w wyborach pokonać: to – tu cytat – czwórgłowy obóz.

Przeciwnikom PiS prezes zarzucił "bardzo skromną politykę społeczną i brak jakichkolwiek planów gospodarczych, udział polskich elit w niszczeniu polskiej reputacji, zwijanie wojska, utrzymywanie Polski w NATO na drugorzędnej pozycji plus ogromną skalę patologii" z aferą VAT-owską na czele.

– To jest ta różnica między dwoma obozami politycznymi, tym czwórgłowym obozem czy w gruncie rzeczy jedną partią, która jest przeciwko PiS, a Prawem i Sprawiedliwością. Chcemy wezwać Polaków, by głosowali w najważniejszych wyborach od 1989 r. – przekonywał. W tym celu zapowiedział aktywność PiS do ostatnich dni, by jak najwięcej Polaków wzięło udział w wyborach.


WhatsAppy, Messengery, Facebooki
Potem nadszedł czas na Mateusza Morawieckiego. Premier udzielił wyborcom PiS precyzyjnych rad. Nazwał to "piątką dla Polaków". – Zadzwońmy do przyjaciół. Zadajmy podstawowe pytanie, jak żyło się cztery, pięć lat temu. Kiedy finanse publiczne były podobnie zrównoważone? Sprawdźmy też, czy ktoś niepełnosprawny potrzebuje pomocy w dotarciu do lokalu – apelował Morawiecki.

Spełnienie apelu Morawieckiego nie będzie jednak takie proste, bo premier wskazał dokładnie, z iloma osobami należy się skontaktować w celu przekonania do głosowania na PiS.

– Skontaktujmy się z pięcioma osobami, które warto przekonać. WhatsAppy, Messengery, Facebooki są bardzo ważne – wyliczał komunikatory, przez które należy kontaktować się ze znajomymi.

Wystąpiła też Beata Szydło. – Poprosiłam państwa, byśmy stworzyli biało-czerwoną drużynę. Byśmy wstali z kanap i wspólnie podjęli się tego trudu. I tak się stało, biało-czerwona drużyna zwyciężyła – nawiązywała do sytuacji sprzed czterech lat, w ten sposób mobilizując wyborców PiS. Zachęcała także tych, którzy dotąd na PiS nie głosowali, by powierzyli partii swój wybór.

Całą konferencję Jarosława Kaczyńskiego, Mateusza Morawieckiego i Beaty Szydło można obejrzeć na poniższym nagraniu.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
MAMA:DU 0 0Ją okrzyknięto "babą od zboków", jej uczniów "zboczonymi". Psycholożka zdradza, co robi na WDŻ
0 0Czy istnieje męska depresja poporodowa? Terapeuta o tym, z czym przychodzą do niego polscy mężczyźni
0 0Chcesz być eko, ale nie wiesz, jak zacząć? Oto 15 BANALNYCH sposobów na zero waste
0 0Podstawowy argument antyszczepionkowców obalony! Prawnik wyjaśnia najprościej, jak się da
0 0Wypijają 18 l mleka na śniadanie. Liczba porodów 44-latki zadziwia, a wkrótce kolejny

DZIEJE SIĘ

0 0"Gwarantuję, że idę do Sejmu". To on miał oddać mandat Piotrowiczowi
0 0Piotrowicz jednak nie trafi do Sejmu! PiS ucina spekulacje