Doradca Dudy wyjaśnił na co powinno się wydawać pieniądze z 500+

Prezydencki doradca wskazuje, że pieniądze wypłacane przez rząd w ramach programu 500+ powinny być wydawane między innymi na współfinansowanie usług medycznych.
Prezydencki doradca wskazuje, że pieniądze wypłacane przez rząd w ramach programu 500+ powinny być wydawane między innymi na współfinansowanie usług medycznych. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Na co Polacy przeznaczają pieniądze wypłacane im w ramach programu "Rodzina 500+"? Edukacja dzieci, wakacje czy podnoszenie stopy życiowej to jedno. Okazuje się, że zdaniem prezydenckiego doradcy z tych pieniędzy powinno się współfinansować usługi medyczne.


Gry wprowadzano program "Rodzina 500+", politycy PiS tłumaczyli, że dzięki tym pieniądzom polskie rodziny będzie stać na więcej. W reklamach telewizyjnych pojawiały się twarze uśmiechniętych dzieci, które pierwszy raz w życiu pojechały nad morze. Prezydencki doradca profesor Marek Rymsza ogłosił "rozszerzenie programu". – Rozwój [usług medycznych] jest tylko wtedy możliwy, kiedy się połączą pieniądze samorządowe, budżetowe, unijne i szczerze powiedziawszy, również współpłatność mieszkańców. Trzeba myśleć w takich kategoriach, że ludzie dostali 500 plus, żeby wydawać, inwestować w usługi – stwierdził podczas debaty w biurze Rzecznika Praw Obywatelskich prezydencki doradca do spraw polityki społecznej.
Wygląda na to, że zdaniem Rymszy Polacy po to dostają od państwa 500 zł miesięcznie, żeby dopłacać do utrzymania publicznej służby zdrowia. Profesor jednak nie wyjaśnił, z czego mają dopłacać do leczenia emeryci, renciści i ci wszyscy, którzy nie korzystają z programu "Rodzina 500+".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0W Polsce tego filmu ludzie boją się jak ognia. Widziałem "Malowanego ptaka" i już wiem dlaczego

POLECAMY

HYDEPARK 0 0Maciej Stuhr kończy 44 lata. I właśnie z tej okazji dał bardzo szczery wywiad
0 0Tak się rozjeżdża konkurencję. Po takiej zapowiedzi serwisu Disney+ Netflix może się bać

TRAGEDIA W WARSZAWIE

FELIETON 0 0Ilu ludzi ma jeszcze zginąć na pasach? Posłowie, przestańcie się bać kierowców!
X-lander 0 0Złożysz go jedną ręką. Mamy cenią go za wielofunkcyjne zastosowanie
PSSB 0 0Konsultanci sprzedaży bezpośredniej. Kim są osoby działające w tej rozwijającej się branży?
POLECAMY 0 0Tak Kaczyński traci władzę. Po wyborach dostał dwa potężne ciosy