"Nigdy nie pozwolę, by ktokolwiek w naszym kraju...". Kidawa-Błońska ostro do Kaczyńskiego

Małgorzata Kidawa-Błońska odpowiedziała na słowa Jarosława Kaczyńskiego o "piętnowaniu".
Małgorzata Kidawa-Błońska odpowiedziała na słowa Jarosława Kaczyńskiego o "piętnowaniu". Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Małgorzata Kidawa-Błońska ostro zareagowała na wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego o "piętnowaniu" wrogów. Kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera zapowiedziała, że nigdy nie pozwoli na to, by ktokolwiek w Polsce był piętnowany.


"Na Śląsku znakomicie widać, jak Polska jest silna różnorodnością. To nasze wspólne bogactwo. Nie pozwólmy się obrażać, dzielić czy zastraszać napiętnowaniem, nazywać kolaborantami, czy 'ukrytą opcją niemiecką'. Nie poddawajmy się takiemu szantażowi" – napisała Małgorzata Kidawa-Błońska.

W dalszej części wpisu złożyła deklarację. "Ja nigdy nie pozwolę na to, żeby ktokolwiek w naszym kraju piętnował kogokolwiek wśród Polek i Polaków. Nie pozwolę, by przez politykę sączony był jad, który tak bardzo dzieli mieszkańców naszego kraju. Wszyscy pójdźmy w niedzielę oddać głos na lepsze jutro!" – dodała. Słowa Kidawy-Błońskiej to nawiązanie do niedawnej wypowiedzi prezesa PiS. Na konwencji w Sosnowcu Kaczyński otwarcie zapowiedział, że przeciwnicy jego partii "będą piętnowani". – Nowa polska elita władzy, także elita kulturalna, nie pracuje już dla naszych wrogów. A ci, którzy pracują, są napiętnowani i będą piętnowani dalej! – ogłosił.

Dodajmy, że Koalicja Obywatelska już wcześniej zdecydowanie zareagowała na wypowiedź Kaczyńskiego. Opublikowała mocny spot, by każdy mógł usłyszeć groźby, publicznie wygłoszone przez szefa PiS.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0W Polsce tego filmu ludzie boją się jak ognia. Widziałem "Malowanego ptaka" i już wiem dlaczego

POLECAMY

HYDEPARK 0 0Maciej Stuhr kończy 44 lata. I właśnie z tej okazji dał bardzo szczery wywiad
0 0Tak się rozjeżdża konkurencję. Po takiej zapowiedzi serwisu Disney+ Netflix może się bać

TRAGEDIA W WARSZAWIE

FELIETON 0 0Ilu ludzi ma jeszcze zginąć na pasach? Posłowie, przestańcie się bać kierowców!
X-lander 0 0Złożysz go jedną ręką. Mamy cenią go za wielofunkcyjne zastosowanie
PSSB 0 0Konsultanci sprzedaży bezpośredniej. Kim są osoby działające w tej rozwijającej się branży?
POLECAMY 0 0Tak Kaczyński traci władzę. Po wyborach dostał dwa potężne ciosy