#ZabierzDzieckoNaWybory. Celebryci świecą przykładem i biorą udział w naszej akcji

Wraz ze swoimi dziećmi zagłosowali m.in. Piotr Kraśko i Karolina Ferenstein-Kraśko, Robert Janowski oraz Magda Steczkowska
Wraz ze swoimi dziećmi zagłosowali m.in. Piotr Kraśko i Karolina Ferenstein-Kraśko, Robert Janowski oraz Magda Steczkowska Fot. Instagram / karolinaferenstein_krasko, jan.owski, magdasteczkowska
Jeśli wybory, to razem z dziećmi. W myśl znanej prawdy "czym skorupka za młodu nasiąknie...", zachęcamy do głosowania wraz ze swoimi pociechami. W akcji naTemat #ZabierzDzieckoNaWybory tłumnie biorą udział nasi czytelnicy oraz celebryci.


Najlepsza i najprostsza lekcja obywatelska, na jaką możemy zabrać nasze dzieci, to wspólne głosowanie. "Nie jest ważne, na kogo młodzi w przyszłości zagłosują, ważne, żeby najpierw nauczyli się głosować. Głosować wiedząc, że ich głos – każdy jeden! – ma znaczenie i że mają wpływ na losy kraju. Tak jak nas nauczyli nasi rodzice" – pisał Rafał Madajczak z naTemat.

Stąd nasza akcja #ZabierzDzieckoNaWybory. Na czym polega? Na wrzuceniu w mediach społecznościowych deklaracji, że idzie się głosować razem z dzieckiem lub zdjęcia z lokalu wyborczego, a także oznaczeniu postu podanym wyżej hasztagiem. To wszystko w duchu "Becoming", autobiografii Michelle Obamy, w której była Pierwsza Dama wyznała, że chodziła na wybory razem ze swoimi córkami.

Dzień wyborczy trwa w najlepsze, a w internecie już jest pełno jest zdjęć, na których rodzice z pociechami biorą udział w wyborach do Sejmu i Senatu.W akcji #ZabierzDzieckoNaWybory biorą udział również celebryci. Wśród nich są Piotr Kraśko i Karolina Ferenstein-Kraśko. "Prosto z zawodów na wybory!!! Dzisiaj u nas naprawdę dużo emocji, ja z chłopakami Luśkiem i Kostkiem od 6:00 na zawodach!!! (...) Zabierz dziecko na wybory nawet nieuczesane" – napisała Ferenstein-Kraśko pod zdjęciem swojego męża z synem koło drzwi do lokalu wyborczego.Do urn wyborczych wraz z dziećmi poszli również w niedzielę m.in. Anna Dereszowska, Magda Steczkowska, Robert Janowski i Michał Żebrowski. "Zabieram ze sobą swoje dzieci, uważam że warto wychowywać świadomych, odpowiedzialnych, umiejących korzystać z przywilejów i obowiązków demokracji obywateli. 'Czym skorupka za młodu nasiąknie...'. Idźcie na wybory!!! Razem!!!" – napisała Dereszowska.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
INN:Poland 0 0Sieć 5G to nie tylko szybszy Netflix. To również ochrona amazońskich lasów deszczowych
0 0Coldplay wydał nową płytę i zagrał najdziwniejszy koncert w historii. Tutaj obejrzysz go w całości
Diverse 0 0Na pewno masz w szafie ubrania z ich logo. Teraz będą w nich jeździć uczestnicy Rajdu Dakar
INN:Poland 0 014 prostych sposobów na bardziej ekologiczne życie. Od tego warto zacząć

TYLKO W NATEMAT

0 0Nie możesz pojąć, dlaczego PiS stawia na Pawłowicz i Piotrowicza? Eliza Michalik ma teorię
0 0"Znów muszę bronić Polski". Patryk Jaki w swoim żywiole, sprawdziliśmy jego aktywność w PE
0 0Prof. Jerzy Bralczyk ocenił pierwsze posiedzenia nowego Sejmu
0 0"Kaczyński jest wam wdzięczny". Posłowie Lewicy wsparli PiS w ważnym głosowaniu
0 0Wielka niespodzianka w ostatnim sezonie "Wikingów". Pojawi się w nim mocny, polski akcent
0 0Ważył 900 gramów i... uratował życie swojego brata. Lekarze nazwali to cudem
Cinergia 0 0Reżyser “Pokoju” i aktor z “Matriksa” przyjadą do Łodzi. Rusza festiwal Cinergia
Volvo 0 0Ten samochód to fenomen. Wielu próbowało zrobić podobny, udało się tylko jednej marce
0 0Pan Witek: "Niewyobrażalne". Jak 34-latek z Krosna stał się gwiazdą internetu
0 0Oto prawda o naszych zawyżonych pensjach. Te konkretne grupy windują średnią krajową