"Zabrakło logiki, wiarygodności oferty". Zdrojewski wypunktował błędy w kampanii KO

Zdrojewski ma krytyczne zdanie na temat kampanii KO, chociaż sam brał w niej udział.
Zdrojewski ma krytyczne zdanie na temat kampanii KO, chociaż sam brał w niej udział. Fot. Mieczyslaw Michalak / Agencja Gazeta
Senator Bogdan Zdrojewski nie szczędzi słów krytyki pod adresem Grzegorza Schetyny. W wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" wypunktował słabe elementy kampanii wyborczej i bezlitośnie ocenił obecną sytuację Platformy Obywatelskiej. Stwierdził, że jest bardzo zawiedziony z osiągniętego przez nią rezultatu w wyborach.


Bogdan Zdrojewski jest uważany w wielu kręgach opozycyjnych jako ten, który mógłby zastąpić Grzegorza Schetynę. Mówiono, że szef Platformy Obywatelskiej właśnie z tego powodu nie wystawił go na żadnej liście w wyborach do Parlamentu Europejskiego. I chociaż sam zdobył mandat do Senatu, to surowo ocenia wynik wyborczy KO i pracę jej lidera.

– Nie była dla mnie niespodzianką sama porażka, lecz jej skala. Od kilkunastu miesięcy przestrzegałem przed takim scenariuszem, ale bez skutku. W tych wyborach, w porównaniu z 2015 rokiem, wszyscy zyskali (PiS, PSL, SLD, a także KORWiN) z wyjątkiem PO – powiedział "Rzeczpospolitej" Bogdan Zdrojewski.

Senator stwierdził, że Platformie Obywatelskiej potrzeba "głębokich zmian", bo sam lekki "lifting nie wystarczy" – Błędy były już popełniane w wyborach samorządowych. I to liczne. Wybory do Parlamentu Europejskiego pokazały, że popełniano kolejne, przede wszystkim obsadowe, i nie myślę tu o sobie – punktował Zdrojewski.


O jakich błędach mowa? Zdaniem byłego ministra kultury zabrakło klarowności i wiarygodności w przekazach. – Odczuwalne były szarpnięcia, stanowiska i deklaracje od ściany do ściany, a także mało profesjonalne aktywności reaktywne. Zabrakło prawie wszystkiego: konsekwencji, logiki, wiarygodności, a przede wszystkim rozpoznawalnej, czytelnej oferty – podsumowuje senator KO.

źródło: "Rzeczpospolita"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Czujesz, że nie dasz rady, obejrzyj film. 10 tytułów, które powinna zobaczyć każda kobieta
0 0Czekasz, aż ostygnie, zanim włożysz do lodówki? 3 kulinarne błędy, które popełnia każdy Polak
DADHERO.PL 0 0Nie wiesz jak? Nie przejmuj się, nie ty jeden. Oto nasze rady, jak mądrze wychowywać syna
MamaDu 0 0"Cesarskie cięcie powoduje problemy dziecka w dorosłości". Wywiad z prof. Ewą Helwich
POLECAMY 0 0Jak mu tak wróżka powie, to zwolni pół firmy. Po 15 latach ujawnia kulisy pracy wróżenia w telewizji
MamaDu 0 0"Moja córka żyła 70 minut". Gest mamy po śmierci dziecka poruszył ludzi na całym świecie
POLECAMY 0 0Nie zawsze musisz być wśród ludzi. Te rzeczy powinieneś zrobić sam przynajmniej raz w życiu
0 0Technika sprzed 5 tys. lat pomoże ci popełnić mniej błędów. Mnisi mieli rację