"Popatrz, jaki jasnowidz". Polityk PiS podał podział mandatów 12 godzin przed PKW

Krzysztof Sobolewski podał na Twitterze ile mandatów zdobyło każde ugrupowanie w Sejmie na prawie 12 godzin przed oficjalnymi wynikami PKW. Sobolewski to poseł-elekt PiS z Rzeszowa.
Krzysztof Sobolewski podał na Twitterze ile mandatów zdobyło każde ugrupowanie w Sejmie na prawie 12 godzin przed oficjalnymi wynikami PKW. Sobolewski to poseł-elekt PiS z Rzeszowa. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
W poniedziałek wieczorem stało się jasne, że Prawo i Sprawiedliwość będzie miało sejmową większość. Po godz. 20:00 podział mandatów przedstawiła Państwowa Komisja Wyborcza. A jednak był ktoś, kto podał dokładnie takie wyniki już prawie... 12 godzin wcześniej. To mało znany poseł-elekt PiS z Podkarpacia.


Oficjalne wyniki wraz z podziałem na liczbę mandatów w Sejmie PKW podała w poniedziałek po godz. 20. PiS osąignęło większość z 235 mandatami, KO dostało 134 miejsca, Lewica 49 mandatów, PSL – 30, Konfederacja – 11, a mniejszość niemiecka – 1 mandat. Dwie godziny wcześniej dowiedzieliśmy się jedynie jak oficjalnie wygląda procentowy podział głosów.

Tymczasem okazało się, że poseł-elekt z PiS Krzysztof Sobolewski podał dokładnie taki rozkład mandatów dokładnie o godz. 8:27 w poniedziałek, czyli niecałe 12 godzin wcześniej. W tym czasie specjaliści od sondaży i sejmowej arytmetyki tacy jak Marcin Palade, Jarosław Flis czy Maciej Onasz takich danych nie podawali. Prognozowali raczej poparcie dla PiS bliższe 230 mandatów.Skąd Sobolewski miał taką wiedzę? Tego nie wiadomo, jednak wielu internautów było wzburzonych jego tweetem. "Popatrz, jaki jasnowidz z sobolka. Przewidział podział mandatów ze 100% zgodnością na 12 godzin przed podaniem wyników przez PKW!"; "Przecież PKW nie podała jeszcze wyników. Póki co tylko cząstkowe. Wy już wiecie lepiej nawet od PKW?"; "Podejrzewam że juz całościowe wyniki. Sztab PiS zebrał pewnie wyniki z każdej obwodowej komisji i przeliczył na mandatyl" – komentowali Polacy pod jego wpisem.

Krzysztof Sobolewski był liderem listy PiS w okręgu rzeszowskim i dostał się do Sejmu. Jego nominacja dla wielu była zaskoczeniem, gdyż dotąd nie był specjalnie aktywny w publicznej działalności.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Czujesz, że nie dasz rady, obejrzyj film. 10 tytułów, które powinna zobaczyć każda kobieta
0 0Czekasz, aż ostygnie, zanim włożysz do lodówki? 3 kulinarne błędy, które popełnia każdy Polak
DADHERO.PL 0 0Nie wiesz jak? Nie przejmuj się, nie ty jeden. Oto nasze rady, jak mądrze wychowywać syna
MamaDu 0 0"Cesarskie cięcie powoduje problemy dziecka w dorosłości". Wywiad z prof. Ewą Helwich
POLECAMY 0 0Jak mu tak wróżka powie, to zwolni pół firmy. Po 15 latach ujawnia kulisy pracy wróżenia w telewizji
MamaDu 0 0"Moja córka żyła 70 minut". Gest mamy po śmierci dziecka poruszył ludzi na całym świecie
POLECAMY 0 0Nie zawsze musisz być wśród ludzi. Te rzeczy powinieneś zrobić sam przynajmniej raz w życiu
0 0Technika sprzed 5 tys. lat pomoże ci popełnić mniej błędów. Mnisi mieli rację