Byłby remis w II turze! Opozycja ma silną konkurencję dla Dudy i nie jest to Tusk

Małgorzata Kidawa-Błońska zremisowałaby w drugiej turze wyborów prezydenckich z Andrzejem Dudą. Tak wynika z sondażu Instytutu Badań Spraw Publicznych.
Małgorzata Kidawa-Błońska zremisowałaby w drugiej turze wyborów prezydenckich z Andrzejem Dudą. Tak wynika z sondażu Instytutu Badań Spraw Publicznych. Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta
Tuż po wyborach parlamentarnych sprawdzono preferencje wyborcze w zbliżającej się elekcji prezydenckiej. I okazało się, że opozycja nie jest jeszcze w tak złym stanie, jak można przypuszczać na podstawie wyników wyborów do Sejmu. Bo jest ktoś, kto mógłby skutecznie zawalczyć z Andrzejem Dudą.


Na Andrzeja Dudę głos w pierwszej turze wyborów prezydenckich oddałoby 42,15 proc. Polaków, a na Małgorzatę Kidawę-Błońską 23,49 proc. wyborców – tak wynika z sondażu Instytutu Badań Spraw Publicznych. Na kolejnych miejscach znaleźli się Robert Biedroń (12,14 proc.), Władysław Kosiniak-Kamysz (8,61 proc.) i Janusz Korwin-Mikke (4,77 proc.). 

Ale już w drugiej turze padłby remis. Duda mógłby liczyć na 47,10 proc. głosów, a Kidawa-Błońska na 46,77 proc. poparcia. Ponad 6 proc. wyborców nie potrafiło wskazać, na kogo oddałoby swój głos.

Poprzedni sondaż prezydencki z Małgorzatą Kidawą-Błońską także dawał liderce PO dobry rezultat. Choć w pierwszej turze również wyraźnie by uległa, w drugiej wynik był już bardzo zbliżony. Kidawa-Błońska uzyskałaby 43,68 proc., a urzędujący prezydent – 47,98 proc. głosów. Takie wnioski płyną z wrześniowego sondażu dla portalu stanpolityki.pl.

źródło: Onet
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Czujesz, że nie dasz rady, obejrzyj film. 10 tytułów, które powinna zobaczyć każda kobieta
0 0Czekasz, aż ostygnie, zanim włożysz do lodówki? 3 kulinarne błędy, które popełnia każdy Polak
DADHERO.PL 0 0Nie wiesz jak? Nie przejmuj się, nie ty jeden. Oto nasze rady, jak mądrze wychowywać syna
MamaDu 0 0"Cesarskie cięcie powoduje problemy dziecka w dorosłości". Wywiad z prof. Ewą Helwich
POLECAMY 0 0Jak mu tak wróżka powie, to zwolni pół firmy. Po 15 latach ujawnia kulisy pracy wróżenia w telewizji
MamaDu 0 0"Moja córka żyła 70 minut". Gest mamy po śmierci dziecka poruszył ludzi na całym świecie
POLECAMY 0 0Nie zawsze musisz być wśród ludzi. Te rzeczy powinieneś zrobić sam przynajmniej raz w życiu
0 0Technika sprzed 5 tys. lat pomoże ci popełnić mniej błędów. Mnisi mieli rację