Polacy chcą jego. W sondażu wskazali, kto powinien ubiegać się o stanowisko prezydenta

Polacy w sondaży wyraźnie wskazali na to, że to Donald Tusk powinien wystartować do walki z Andrzejem Dudą o prezydenturę.
Polacy w sondaży wyraźnie wskazali na to, że to Donald Tusk powinien wystartować do walki z Andrzejem Dudą o prezydenturę. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Kto powinien wystartować w wyborach prezydenckich i kto zdaniem Polaków ma szansę na podjęcie równej walki z Andrzejem Dudą? Wyniki sondażu przeprowadzonego przez pracownię IBRiS są następujące: zdaniem respondentów raczej tylko jeden polityk ma szansę wygrać z Dudą – Donald Tusk.


Dopiero co zakończyły się wybory parlamentarne i jeszcze trochę czasu minie do chwili, gdy poznamy nazwiska nowych ministrów, ale nie można zapominać o kolejnych wyborach – najpewniej już na wiosnę przyszłego roku będziemy wybierać nowego prezydenta. Na giełdzie nazwisk pojawiają się czołowi politycy opozycji. Polacy wyraźnie wskazują na jednego z nich.

Pracownia IBRiS przeprowadziła ma zlecenie radia RMF FM i "Dziennika Gazeta Prawna" sondaż, z którego jasno wynika, że kandydatem opozycji powinien zostać Donald Tusk. Tak przynajmniej wskazuje połowa zwolenników Koalicji Obywatelskiej i 27,1 proc zwolenników opozycji. Gdy rozszerzyć to o głosujących na prawicę, to Tusk dostał 15,9 proc. głosów.

W tym sondażu Tusk jest niekwestionowanym liderem. Kandydatka KO na premiera w ostatnich wyborach, polityk PO Małgorzata Kidawa-Błońska zebrała tylko 17 proc. głosów pośród zwolenników KO i 12,9 proc. pośród zwolenników opozycji. Na trzecim miejscu uplasował się Robert Biedroń, na którego postawiło 9,5 proc. sympatyków opozycji.


W sondażu pojawiły się też nazwiska prezydentów miast: Rafała Trzaskowskiego z Warszawy i Aleksandry Dulkiewicz z Gdańska. Żadne z nich nie może jednak liczyć na takie wsparcie, jak Donald Tusk. Czy przewodniczący Rady Europejskiej zdecyduje się wrócić do Polski i wystartować w wyborach prezydenckich? Póki co w brukselskich kuluarach mówi się o tym, że Tusk ma objąć funkcję szefa największej frakcji w Parlamencie Europejskim. On sam na razie unika odpowiedzi na pytania dotyczące kierunku jego dalszej kariery politycznej.

źródło: RMF FM
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0Jak mu tak wróżka powie, to zwolni pół firmy. Po 15 latach ujawnia kulisy pracy wróżenia w telewizji
MamaDu 0 0"Moja córka żyła 70 minut". Gest mamy po śmierci dziecka poruszył ludzi na całym świecie
POLECAMY 0 0Nie zawsze musisz być wśród ludzi. Te rzeczy powinieneś zrobić sam przynajmniej raz w życiu
0 0Technika sprzed 5 tys. lat pomoże ci popełnić mniej błędów. Mnisi mieli rację
dad:HERO 0 0Polecamy pięć hitów z Nefliksa i HBO Go do obejrzenia z dziećmi w ten weekend
0 0Wybrano najlepsze seriale dekady. O połowie pewnie nawet nie słyszałeś!
HYDEPARK 0 0Amatorzy często trenują tak ostro jak zawodowcy. Różnica często się zaciera
0 0Święta to czas (u)dawania. Tomasz Kot w poruszającym spocie, daje cenną lekcję
0 0"Chodziło o to, by mężczyźni odzyskali godność". Tomasz Raczek szczerze o zamknięciu "Playboya"
0 0Była pierwszą polską influencerką, kochała kobiety i seks. Łempicka to dziś ikona