TVP nie odpuści Budce sprawy paragonu hańby. Poskarżyła się prokuraturze na... polskie sądy

Borys Budka wygrał z TVP w sądzie apelacyjnym ws. paragonu za lek Valcyte. Sąd potwierdził, że polityk mówił prawdę, a rządowa telewizja kłamała.
Borys Budka wygrał z TVP w sądzie apelacyjnym ws. paragonu za lek Valcyte. Sąd potwierdził, że polityk mówił prawdę, a rządowa telewizja kłamała. Fot. zrzut ekranu z TVP Info
To nie koniec wojny wokół "paragonu hańby" posła PO. Rządowej TVP nie spodobał się wyrok korzystny dla polityka opozycji, więc chce, by polskimi sądami zajęła się prokuratura. Telewizja powołuje się na "naruszenie prawa do wolności słowa i wolności wypowiedzi".


Przypomnijmy, że podczas debaty przedwyborczej w TVP reprezentujący Koalicję Obywatelską Borys Budka pokazał opiewający na ponad 2 tys. zł paragon z apteki – dowód na to, jak bardzo podrożały leki za rządów Prawa i Sprawiedliwości.Po debacie pracownik TVP Info Samuel Pereira, zarzucił wiceprzewodniczącemu Platformy Obywatelskiej kłamstwo. Sąd w trybie wyborczym rozpatrzył sprawę i przyznał rację Borysowi Budce. Pereira musiał przeprosić Borysa Budkę, a Telewizja Publiczna opublikować na ten temat sprostowanie. Jednak TVP nie daje za wygraną.
Telewizja opublikowała niedawno oświadczenie w tej sprawie. "Spółka oświadcza, że skieruje sprawę do prokuratury celem zbadania czy w trakcie postępowania z wniosku pana Borysa Budki w trybie art. 111 Kodeksu wyborczego przed Sądem Apelacyjnym w Katowicach, nie doszło do popełnienia przestępstwa" – czytamy w komunikacie.
Oświadczenie Telewizji Polskiej
Fragment

Wysoce prawdopodobne jest, że dziennikarze TVP skierują skargi do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu w związku z naruszeniem przez polskie sądy prawa do wolności słowa i wolności wypowiedzi przysługujących dziennikarzom na podstawie Europejskiej Konwencji Praw Człowieka.

"Symptomatycznym jest, że jeden z sędziów Sądu Okręgowego w Gliwicach, orzekający w sprawie Samuela Pereiry dostrzegł ten problem, ale jego orzeczenie, korzystne dla dziennikarza, szybko zostało "naprawione przez jego bardziej doświadczonych kolegów" z Sądu Apelacyjnego w Katowicach" – pisze TVP.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Reserved 0 0Reserved pokazuje inną twarz lat 80. Wieczorowa kolekcja bierze z nich to, co najlepsze
Cinergia 0 0Reżyser “Pokoju” i aktor z “Matriksa” przyjadą do Łodzi. Rusza festiwal Cinergia
Skoda Polska 0 0Nowe auto nie musi być kupione za gotówkę. Można je mieć jak telefon na abonament
T-mobile 0 0Zachwyciła go postać epizodyczna. Raczek o kultowym już filmie
0 0Edycja genów to rynek wart miliardy. Opiera się na metodzie podejrzanej u bakterii
0 0Tu będą chciały rodzić wszystkie kobiety. Szpital w Polsce jak dom
0 0Michalkiewicz ujawnił dane ofiary księdza. Pytamy, czy mu nie wstyd
0 0Robią coś, czego bał się rząd PiS. Czesi wprowadzają podatek, który tak drażni Amerykanów
0 0"Mam dość bycia naczelnym biurokratą". Tusk o szefowaniu EPL
0 0SN uznał protest dotyczący wyborów do Senatu! Powtórki jednak nie będzie

MOTO

0 0Gdzieś już to widziałeś. Seat Tarraco to dobre… niemieckie auto – nie licz na hiszpański temperament
0 0Ten dziwoląg da się lubić. Nowy C-HR ma przekonać tych, którzy do tej pory mówili mu "nie"