Chcemy wiedzieć, kim jesteście. Ruszamy z akcją #PeopleofWarsaw

#PeopleofWarsaw - to wy, wasze uczucia, przemyślenia, opinie. Wy mówicie, my spisujemy i publikujemy
#PeopleofWarsaw - to wy, wasze uczucia, przemyślenia, opinie. Wy mówicie, my spisujemy i publikujemy Fot. na:Temat
Postanowiliśmy znaleźć odpowiedź na pytanie, które na okrągło zadają sobie wszyscy dziennikarze, wydawcy i twórcy treści publikowanych w internecie. Chcemy wiedzieć, kim jesteście. Tak, wy - czytelnicy na:Temat. Wbrew pozorom, znalezienie odpowiedzi na to pytanie nie jest dzisiaj łatwe.


Prawda jest taka, że na co dzień mamy was wszystkich bardzo dobrze policzonych. Spędzamy długie godziny obserwując, jak szybko przybywa was w tabelkach Google Analytics, Panelu Gemius/PBI i jeszcze dłuższe na dyskusjach co zrobić, żeby było was jeszcze więcej.


Teoretycznie wiemy, o czym czytacie najchętniej, wiemy też, jakie tematy niespecjalnie was “grzeją”. I chociaż jesteśmy wdzięczni za wszystkie zaawansowane algorytmy, dzięki którym możemy przewidywać wasze zachowania, to jednak doskonale zdajemy sobie sprawę, że to nie do końca jesteście wy.


Bo algorytm nie powie nam, że Zuzanna, która na co dzień pracuje jako wolontariuszka w fundacji pomagającej dzieciakom LGBT nie wierzy, że ludzi można oduczyć homofobii i przestawić na tolerancję...
Wyświetl ten post na Instagramie.

„Jestem aktywistką. Pomagam dzieciakom LGBT. Pokazuję razem z innymi, że nie są same i że mogą czuć się pewniej i lepiej z tym, kim są. Nie próbujemy przekonać homofobów do tolerancji, ponieważ nie jest to nasz cel i jest to też praktycznie niemożliwe, ponieważ żyją w swoich bańkach. Ale przynajmniej my możemy poczuć się lepiej we własnym gronie. Przemawiałam też na ostatnim Strajku Kobiet. Organizowaliśmy niedawno potańcówki queerowe na patelni i ktoś dostał kosę… To znaczy, może nie dosłownie ‚kosę między żebra’, ale było nieprzyjemnie. Jest to jeden z trudniejszych elementów aktywizmu, ale chyba każda forma aktywizmu ma w swojej historii takie momenty.” - Zuzanna ______________ Czym jest akcja #PeopleofWarsaw? Jest to nasz nowy projekt fotograficzny inspirowany popularną stroną Humans of New York, który ma na celu przedstawienie Waszych historii, w których opowiadacie nam o wszelkich aspektach życia, zarówno tych pozytywnych, jak i poruszających poważniejsze tematy. Dlaczego to robimy? Robimy to dlatego, gdyż jesteśmy dziennikarzami, co oznacza, że interesuje nas każdy temat i chcemy być bliżej Was, ponieważ uważamy, że każdy człowiek jest interesujący i nawet podczas krótkiej konwersacji jesteśmy w stanie usłyszeć wyjątkową opowieść, cenną radę lub zbiór doświadczeń, które Was ukształtowały i które mogą być inspirujące dla odbiorców. Wszystkie przeprowadzone przez nas wywiady będą zamieszczane jedynie tutaj, na naszym Instagramie, a wszystkie osoby, które zgodziły się poświęcić nam chwilę na rozmowę w ramach akcji #PeopleofWarsaw, podpisały zgodę na rozpowszechnianie wizerunku.

Post udostępniony przez naTemat.pl (@natematpl)

Z wykresu kołowego nie wykroimy też Karola, który w pewnym momencie doszedł do wniosku, że praca nie jest w życiu najważniejsza…
Statystyki być może powiedzą nam, że sporej części z was los zwierząt nie jest obojętny, a nawet że do zwiększenia ruchu wystarczy czasem fotka słodkiego kotka. Nie wyczytamy z nich jednak, że opieka nad domowymi pupilami niektórym z was idzie nieco opornie….
Chcemy to wszystko wiedzieć. Chcemy jeszcze szybciej reagować na to, co was porusza, cieszy ciekawi i wkurza. I co najważniejsze, chcemy wyjść poza ramy internetu - nabrać “realnej” perspektywy. Spotkać się z wami twarzą w twarz.


Dlatego ruszamy z akcją #PeopleofWarsaw. Jej pierwszych bohaterów już poznaliście, kolejni na dniach będą pojawiać się na naszym Instagramie.

Zuzannę , Karola i Kasię spotkaliśmy “w terenie” - takie wyjścia będziemy organizować regularnie, dlatego nie zdziwcie się, gdy kiedyś ktoś z naszej redakcji zaczepi was na ulicy i poprosi o kilka minut rozmowy. O czym? To zależy tylko od was.

Możemy porozmawiać o tym, co jedliście na śniadanie (tak, tak, dobry dziennikarz ze wszystkiego ukręci temat), ale chętniej posłuchamy o tym, kim jesteście i co robicie? Jakie macie plany na przyszłość? Jakich planów już nigdy nie zrealizujecie? Co jest dla was najważniejsze? Kto was zawiódł i komu już nigdy nie zaufacie? Kiedy jesteście najszczęśliwsi? Gdzie po raz pierwszy… właściwie nie ważne, co my chcemy usłyszeć - powiedzcie, co tylko chcecie.

Jeśli chcecie dołączyć do #PeopleOfWarsaw piszcie do nas w wiadomościach prywatnych na Instagramie. Umówimy się, spotkamy, porozmawiamy.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
PILNE
0 0Orędzie Dudy jak z kampanii wyborczej. Cytował Morawieckiego i.... naprawił gafę Macierewicza
0 0Marszałek Macierewicz wyrzucił z siebie wszystko. Mówił o gender i "neosocjalistycznym imperium"
dadHERO 0 0Polacy sprzątają Himalaje. Andrzej Bargiel wziął worki i poszedł na lodowiec. "Ilość śmieci szokuje"
Volkswagen 0 0Ciężarówka jak pociąg? Dzięki tej "elektrycznej" autostradzie nie jest to już science fiction