Burmistrz Włoch "lubił pieniądze". Ujawniono, w jakich warunkach pracował w ratuszu

Burmistrz Włoch nie tylko wydał pieniądze na zagospodarowanie tarasu w ratuszu, ale też zatrudniał nadwornego fotografa.
Burmistrz Włoch nie tylko wydał pieniądze na zagospodarowanie tarasu w ratuszu, ale też zatrudniał nadwornego fotografa. Fot. Facebook
Burmistrzem Włoch został po ostatnich wyborach samorządowych i z miejsca zaczął zaprowadzać nowe porządki. Z niektórych musiał się później tłumaczyć, jak na przykład z budowy "zielonego tarasu" w budynku ratusza. Według dziennikarzy "Gazety Wyborczej" Artur W. lekką ręką wydawał publiczne pieniądze.


"Pewni siebie, mogą załatwić wszystko, są królami życia. A po zatrzymaniu przez CBA płaczą. Płaczą rzewnymi łzami” – napisał na Twitterze Maciej Wąsik. Tak zastępca ministra-koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego w kilku słowach skomentował zatrzymanie przez CBA burmistrza Włoch. Zanim został burmistrzem jednej z warszawskich gmin, pełnił różne stanowiska w spółkach skarbu państwa. Zaczynał w Naftorze w 2011 roku. Choć nie miał doświadczeń w branży paliwowej, został tam oddelegowany przez Platformę Obywatelską. W tym samym roku został członkiem rady nadzorczej miejskiej spółki Przedsiębiorstwo Gospodarki Maszynami Budownictwa "Warszawa".

Później trafił do samorządu, został zastępcą burmistrza na Woli. Jak mówią świadkowie, do których dotarli dziennikarze "Gazety Wyborczej", Artur W. nie czuł się spełniony. W samorządzie były mniejsze pieniądze niż w spółkach skarbu państwa, tymczasem Artur W. najbardziej miał właśnie lubić pieniądze.

Już jako burmistrz Włoch szybko rozwinął skrzydła i bez oporów wydawał środki publiczne. Na jego polecenie kupiono meble ogrodowe, które postawiono na tarasie budynku ratusza. Zamontowano markizy, a w doniczkach posadzono tuje. Koszt? Łącznie 9 tysięcy złotych. Poniesione wydatki tłumaczył wykorzystaniem niezagospodarowanego tarasu "pod funkcję reprezentacyjną".


Jego zdaniem inwestycja wpłynęła na pozytywny wizerunek dzielnicy. Artur W. lubisz też wpływać na własny. Zatrudnił za 14 tysięcy złotych nadwornego fotografa, który miał fotografować wydarzenia organizowane przez ratusz. Burmistrz tłumaczył to potrzebą promocji. Podobno sam miał aprobować zdjęcia, a wybierał tylko te, na których wypadł korzystnie.

Historia kończy się pod koniec października. Burmistrz stołecznej dzielnicy Włochy wpadł na gorącym uczynku. Urzędnik miał przyjąć 200 tys. zł łapówki. Wraz z nim zatrzymany został znany warszawski deweloper i przedsiębiorca budowlany. Komunikat w tej sprawie wydało Centralne Biuro Antykorupcyjne. Z informacji CBA wynika, że biznesmen za łapówkę miał obiecaną korzystną decyzją dotyczącą warunków zabudowy w dzielnicy. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie.

"Z ustaleń śledztwa wynika, że była to już najprawdopodobniej kolejna transza przyjęta przez urzędnika. Funkcjonariusze przeszukali gabinet burmistrza i siedziby firm należące do biznesmena. Tam zabezpieczono dokumentację, nośniki danych i kopie binarne, które będą stanowić dowody w sprawie" – informowało CBA.

źródło: "Gazeta Wyborcza"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
TYLKO W NATEMAT 0 0PiS przystąpił do realizacji obietnic, czyli dlaczego Polacy będą zarabiali mniej
0 0Tak PiS załata budżet. W styczniu ceny alkoholu i papierosów pójdą w górę!
Leroy Merlin 0 0Glamour, a może... pustynny? Najnowsze ekscytujące trendy w urządzaniu wnętrz
Möller's 0 0Jak wspierać rozwój dziecka po 4 tygodniu życia? Ten składnik warto wprowadzić do diety
dad:HERO 0 0I wtedy wchodzi Pepsi, cała na różowo… Wina musującego z logiem tej firmy się nie spodziewałeś
Volvo 0 0Chcesz tanio kupić nowy samochód? To najlepszy moment. Zobacz, co wymyśliło Volvo
0 0Takich ludzi trzeba jak najszybciej wyeliminować z dróg. "Bogate dzieciaki" chwalą się piractwem
O TYM SIĘ MÓWI 0 0PiS po cichu majstruje przy funduszu wsparcia niepełnosprawnych. Tak sfinansuje obietnice
0 0TVP już szuka haków na Grodzkiego? Prześwietlono jego zeznanie majątkowe
0 0Kto jak nie Tusk? Ten sondaż pokazuje, z jakim dylematem mierzy się opozycja w walce z Dudą
0 0Hołownia na prezydenta? Bohater zamieszania w końcu zabrał głos
WYWIAD 0 0Wyślij kartkę do 5-letniej Natalki! Mama przekłada święta i prosi internet o pomoc

MOTO