Wojewoda Drelich ośmiesza Pomorze. W swoim urzędzie upamiętnił... wizytę Dudy

Wojewoda Drelich w urzędzie upamiętnił wizytę prezydenta Dudy.
Wojewoda Drelich w urzędzie upamiętnił wizytę prezydenta Dudy. Fot. Jan Rusek / Agencja Gazeta
Reprezentujący rząd PiS wojewoda Dariusz Drelich powiesił w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim tablicę upamiętniająca... wizytę Andrzeja Dudy. Tabliczka to jednak nie wszystko, na ścianie zawisł też portret prezydenta.


"Tymczasem w gabinecie wojewody pomorskiego... Najważniejsze, że i wojewoda Drelich znalazł tu swoje miejsce. Czy to w PiS jakiś [sposób - red] na przedłużenie swojej kadencji?" – napisała na Twitterze gdańska posłanka Platformy Obywatelskiej Agnieszka Pomaska. Do postu zamieszczone jest zdjęcie pokazujące... coś, co naprawdę trzeba zobaczyć na własne oczy:Na ścianie wisi portret prezydenta Andrzeja Dudy, a poniżej wisi tabliczka z informacją, że "w Pomorskim Urzędzie wojewódzkim gościł Pan Prezydent RP Andrzej Duda". Poniżej data i podpis: Wojewoda Dariusz Drelich. Skojarzenia z trenerem Jarząbkiem stojącym przed szafą w gabinecie prezesa Ryszarda Ochódzkiego nasuwają się właściwie same.
Warto przypomnieć, że nie jest to bynajmniej pierwsza kompromitacja wojewody pomorskiego. Przy czy wiernopoddańczy "ołtarzyk" to nic wobec faktu, że po kataklizmie w Borach Tucholskich polityk PiS odmówił pomocy poszkodowanym, stwierdzając, że "do zamiatania liści wojsko nie jest potrzebne". Innym razem Drelich uroczyście przeciął wstęgę przy wejściu na... plażę.

Przypomnijmy, że mieszkańcy Pomorza wyrazili niedawno swoje zdanie na temat Darusza Drelicha. Przedstawiciel rządu PiS w terenie bezskutecznie ubiegał się o mandat senatora w wyborach parlamentarnych. Przegrał z reprezentującym Koalicję Obywatelską Stanisławem Lamczykiem, choć kandydował w tej części Pomorza, w której PiS jest najsilniejsze.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Przez dwa miesiące byłam streamerką gier. Oto, czego się nauczyłam
JANDA 0 0Kremy z kolagenem: nie bierz pierwszego lepszego. To skomplikowany składnik
dadHERO 0 0Prawie półtora miliona złotych na polską planszówkę. Skąd ten sukces gry "Beyond Humanity:Colonies"?
0 0Polskiej szkole przydaliby się tacy nauczyciele. "Stowarzyszenie Umarłych Poetów" w teatrze
WYWIAD 0 0Dlaczego faceci nie chcą seksu. Seksuolożka wylicza powody i radzi, jak to zmienić
0 0Słynna fabryka ogłasza zwolnienia grupowe. Miśnieńska porcelana walczy o przetrwanie