Niepokojąca prognoza pogody na długi weekend. IMGW może wydać ostrzeżenia

W długi weekend nie zabraknie opadów deszczu.
W długi weekend nie zabraknie opadów deszczu. Fot. Kornelia Głowacka-Wolf / Agencja Gazeta
W długi weekend raczej nikt nie powinien zmarznąć, ale bez parasola lepiej nie wychodzić z domu. Czekają nas intensywne opady, więc można powiedzieć, że jesienna pogoda zagościła u nas na dobre.


W sobotę na ogół będzie pochmurno, ale miejscami zza chmur pojawi się słońce. Najcieplej będzie na Podkarpaciu, gdzie termometry pokażą nawet 16 stopni. W pasie dzielnic zachodnich i środkowych wystąpią opady deszczu, maksymalnie do 10 litrów na metr kwadratowy.

Gorzej wyglądają prognozy na niedzielę, bo dotyczą głównie opadów. Niestety, nie zabraknie deszczu, szczególnie na wschodzie Polski. Jak podaje TVN Meteo, suma opadów w ciągu 12 godzin sięgnie do 30 litrów na metr kwadratowy.

Z kolei w poniedziałek 11 listopada ma zrobić się znacznie chłodniej. Termometry pokażą maksymalnie od 6 st. C na Suwalszczyźnie do 10 st. C na Dolnym Śląsku.

Uwaga na ulewy
Miejscami pogoda może być niebezpieczna. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali prognozę zagrożeń na sobotę i niedzielę dla województw: śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Mogą zostać wydane ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu. W tych regionach lokalnie może spaść do 50 litrów wody na metr kwadratowy.

źródło: TVN Meteo
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Andrzej, pierd*lnij się w głowę". Pągowski pokazał nam wulgarną wiadomość od Jakimowicza
WYWIAD 0 0"Zachowanie Klarenbacha było chamskie". Posłanka Wiosny wyjaśnia, dlaczego uparcie chodzi do TVP
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nie chcemy nudy, chcemy DRAMY. Ten odcinek "Rolnik szuka żony" zaspokoił odwieczną ludzką potrzebę
RECENZJA 0 0Bez coming outu Elsy, ale wciąż "ma tę moc". O "Krainie lodu 2" znów będzie głośno