Lekarz działał na rzecz ruchów antyszczepionkowych. Usłyszał surowy wyrok

Doktor Hubert Czerniak usłyszał w łódzkim sądzie lekarskim wyrok zawieszający mu na rok prawo do wykonywania zawodu.
Doktor Hubert Czerniak usłyszał w łódzkim sądzie lekarskim wyrok zawieszający mu na rok prawo do wykonywania zawodu. Fot. YouTube / Hubert Czerniak TV
Doktor Hubert Czerniak z Opoczna usłyszał w łódzkim sądzie lekarskim wyrok zawieszający mu na rok prawo do wykonywania zawodu. To efekt jego działań na rzecz ruchów antyszczepionkowych. Czerniak kwestionował kalendarz szczepień niemowląt.


O wyroku, który zapadł w ubiegły czwartek w sądzie Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi informuje "Dziennik Łódzki". Gazeta zaznacza, że to pierwszy taki wyrok w regionie i jeden z pierwszych w kraju. Nie jest jednak prawomocny.

Hubert Czerniak to lekarz chorób wewnętrznych z ponad dwudziestoletnim stażem w podstawowej opiece zdrowotnej. Na YouTube prowadzi swój kanał o nazwie Hubert Czerniak TV oraz profil "Włącz myślenie" na Facebooku.

Trzy lata temu Okręgowy Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej w Łodzi wszczął postępowanie w sprawie Czerniaka. Rzecznik uznał, że doktor kwestionował przyjęty w Polsce kalendarz szczepień niemowląt. Na dodatek robił to podczas publicznej wypowiedzi, a tym samym "propagował postawy antyzdrowotne"

Postępowanie przed Okręgowym Sądem Lekarskim w Łodzi trwało od stycznia. Ostatecznie Czerniak został uznany za winnego przewinienia polegającego na propagowaniu postaw antyzdrowotnych przez kwestionowanie kalendarza szczepień niemowląt. Zdaniem sądu lekarskiego Czerniak publicznie kwestionował zdobycze naukowe medycyny.


Lekarz już zapowiedział, że będzie odwoływał się od wyroku.

źródło: "Dziennik Łódzki"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Andrzej, pierd*lnij się w głowę". Pągowski pokazał nam wulgarną wiadomość od Jakimowicza
WYWIAD 0 0"Zachowanie Klarenbacha było chamskie". Posłanka Wiosny wyjaśnia, dlaczego uparcie chodzi do TVP
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nie chcemy nudy, chcemy DRAMY. Ten odcinek "Rolnik szuka żony" zaspokoił odwieczną ludzką potrzebę
RECENZJA 0 0Bez coming outu Elsy, ale wciąż "ma tę moc". O "Krainie lodu 2" znów będzie głośno