
Jeśli komuś wydawało się, że w 2019 roku było trudno zrobić zakupy w niedziele, to nie ma dla niego dobrych wiadomości. W 2020 roku będzie jeszcze gorzej, bo PiS zaostrza zakaz handlu w siódmy dzień tygodnia.
REKLAMA
Rząd PiS powołując się na ochronę praw pracowników po raz kolejny wykonuje ukłon w stronę biskupów rzymskokatolickich i jeszcze bardziej zaostrza zakazrobienia zakupów w niedzielę.
Skutki tego widać gołym okiem. Z rynku wypadają kolejne małe przedsiębiorstwa, ale nie tylko, bo zakaz handlu w niedzielę dał się we znaki także dużym graczom, takim jak Tesco, którzy znikają z Polski.
Od 2020 roku prawo będzie jeszcze bardziej restrykcyjne. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poinformowało, ze od stycznia wejdą w życie kolejne przepisy, według których zakupy w niedzielę będzie można zrobić jedynie 26 stycznia, 5 kwietnia, 26 kwietnia, 28 czerwca, 30 sierpnia, 13 grudnia i 20 grudnia. Dodatkowo w dwa dni w 2020 roku handel będzie zabroniony po godzinie 14:00. Dotyczy to Wielkiej Soboty oraz wigilii Bożego Narodzenia.