
Reklama.
– Widzimy, że na obiektach sportowych, z wyjątkiem pierwszych meczów, zasady sanitarne są dość dobrze przestrzegane i egzekwowane. Ta odpowiedzialność po stronie organizatorów jak i kibiców pozwala na zwiększenie limitu dostępnych miejsc dla fanów sportu – poinformował na piątkowej konferencji prasowej wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.
Tym samym limit na stadionach piłkarskich i żużlowych zostanie zwiększony do 50 proc. liczby miejsc. Podobny limit zostanie ustanowiony na innych obiektach sportowych, w tym halach sportowych i basenach.
Zmiany dotyczyć będą także kongresów, targów, szkoleń i wydarzeń, na których liczba osób może być w pełni kontrolowana, a każdy uczestnik jest weryfikowany z imienia i nazwiska. Podczas nich zmniejszony zostanie dystans między uczestnikami do 1,5 m, a co za tym idzie, obniżony zostanie także maksymalny limit osób, które mogą uczestniczyć w tego typu wydarzeniach do 1 osoby na 2,5 metra kwadratowego.
Ponadto w zajęciach lub w wydarzeniach sportowych oraz współzawodnictwie sportowym będzie mogło uczestniczyć nie więcej niż 300 uczestników. W limicie nie zawierają się osoby zajmujące się obsługą wydarzenia oraz te obiekty, które nie są objęte ograniczeniami jak na przykład pola golfowe czy tory wyścigowe.
Najnowsze zmiany znoszą także nakaz naprzemiennego zajmowania miejsc w kinach, na imprezach artystycznych i rozrywkowych w pomieszczeniach, w tym w klubach muzycznych i salach widowiskowo-sportowych, a także w amfiteatrach i w muszlach koncertowych. Większość przepisów zacznie obowiązywać już od 21 lipca. Niektóre tylko będą musiały poczekać do 4 sierpnia.