![Tajemniczy monolit znów zaskakuje. Trzecią już konstrukcję można podziwiać w Kalifornijskim mieście Atascadero na szczycie Pine Mountain. W Rumunii i na pustyni Utah nie ma już jego poprzedników o podobnej konstrukcji. Monolit w Kalifornii. Trzeci obelisk pojawił się w Atascadero [FOTO, VIDEO]](https://m.natemat.pl/131a2e769699e35437a809eb120acba4,360,0,0,0.jpg)
To już trzeci monolit. Co się za tym kryje?
Po pustyni w stanie Utah i Rumunii trzecia z serii wyjątkowych konstrukcji pojawiła się kolejny raz w Stanach Zjednoczonych — tym razem w okolicach niewielkiego miasteczka Atascadero, liczącego około 28 tys. mieszkańców. Informację tę potwierdził lokalny portal atascaderonews.com.Co wiemy o monolicie z Kalifornii?
Na najwyższy w tej okolicy szczyt Pine Mountain od wczoraj wspina się wielu mieszkańców zaciekawionych niezidentyfikowanym obiektem, do którego dotąd nikt się nie przyznał. W odróżnieniu od poprzednich brył ta, która pojawiła się w Kalifornii, nie jest zespolona nitami i wydaje się być nieco lżejsza. Świadkowie szacują, że może ważyć około 90 kg, a niektórzy z nich twierdzą nawet, że kalifornijski monolit jest na tyle słabo wbity w ziemię, że da się go przesunąć.Dlaczego usunięto poprzednie monolity? Akcja YouTubera
Słynący z zamiłowania do sportów ekstremalnych YouTuber twierdzi, że rozebrał na części ten obiekt po to, by chronić środowisko naturalne przed degradacją przez turystów, którzy mimo pandemii byli w stanie dotrzeć na pustkowie z różnych zakątków świata, by zrobić sensacyjne zdjęcia niesamowitego obelisku.Przyczyny pojawienia się monolitów. Chodzi o ekologię i zmiany klimatyczne?
Niektórzy twierdzą, że taki obiekt stał na pustyni Red Rock County w stanie Utah od kilku lat, ale wcześniej nikt nie zwracał na niego uwagi. Nie brakuje domysłów, że akcja (o którą obwiniano nawet kosmitów) może być happeningiem artystycznym lub przemyślaną akcją marketingową, za którą stoją potężne koncerny.CO TO JEST ŚLAD WĘGLOWY?
Za ślad węglowy uznaje się sumę emisji gazów cieplarnianych wytwarzanych w ciągu roku bezpośrednio lub pośrednio przez 1 człowieka. Średni ślad węglowy jednego Polaka szacowany jest na około 10 ton rocznie, z czego 8 ton stanowi CO2, a resztę inne gazy cieplarniane (m.in. metan lub podtlenek azotu).