
Artem Szabanow z Dynama Kijów został w środę wypożyczony do warszawskiej Legii do końca czerwca 2021 roku. 29-letni defensor ma na koncie dwa rozegrane spotkania w reprezentacji Ukrainy. Jesienią ze swoim klubem występował m.in. w Lidze Mistrzów.
REKLAMA
Artem Szbanow to dwukrotny reprezentant Ukrainy i piłkarz, który jest wychowankiem Dynama Kijów. Z tym zespołem wywalczył w zeszłym roku Puchar Ukrainy i występował w fazie grupowej Ligi Mistrzów. W ukraińskiej ekstraklasie wystąpił w 143 meczach. Jego nominalną pozycją jest środek obrony.
- Legii bardzo zależało, żeby mnie pozyskać. O zainteresowaniu wiedziałem już podczas zgrupowania w Dubaju. Kiedy pojawiła się konkretna oferta, wszystko wydarzyło się w trzy dni. To mój pierwszy klub za granicą, będę przyzwyczajał się do otoczenia. Już teraz jestem gotowy do gry - powiedział cytowany przez oficjalną stronę klubową Szabanow.
Wojskowi po 17. kolejkach PKO Ekstraklasy Wojskowi plasują się na drugiej pozycji w tabeli i tracą dwa "oczka" do liderującej Pogoni Szczecin. Mistrzowie Polski zagrają też w ćwierćfinale Fortuna Pucharu Polski, a ich rywalem będzie Piast Gliwice.
W nowej drużynie Artem Szabanow będzie występował z numerem "13". Ma być partnerem w środku obrony Artura Jędrzejczyka.
