
Reklama.
W nowym filmie Małgorzaty Szumowskiej gra Naomi Watts, dwukrotnie nominowana do Oscara gwiazda "Mulholland Drive", "21 gramów", "Niemożliwe" czy "Birdmana". Polka i Australijka spotkały się w 2018 roku, gdy obie zasiadały w jury 75. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji.
"Infinite Storm" Małgorzaty Szumowskiej będzie opowiadać prawdziwą historię pielęgniarki i przewodniczki górskiej Pam Bales, która w 2010 roku udała się w samotną wyprawę na Górę Waszyngtona w Appalachach. Podczas wyprawy kobietę złapała zamieć, zdołała jednak w tych ekstremalnych warunkach uratować życie innemu turyście.
Szumowska, Watts i Englert
Z relacji Szumowskiej na Instagramie wynika, że zdjęcia do filmu właśnie się zakończyły. Polska reżyserka opublikowała zdjęcie z Watts oraz Michałem Englertem, operatorem i stałym partnerem filmowym Szumowskiej. "Dziękuję Wam, Naomi i Misha, to było najwspanialsze doświadczenie. Bardzo intensywne" – podpisała zdjęcie, a Naomi Watts skomentowała je słowami: "Kocham Cię".To nie jedyne zdjęcie z planu, które pokazała Szumowska. Na jednym z nich na Instagramie reżyserka pozuje z Watts. Panie stoją w ciepłych, zimowych kurtkach na tle pięknego, pomarańczowego nieba. Polka opisała je jedynie serduszkiem.
Szumowska ceniona za granicą
Małgorzata Szumowska ma na koncie szereg zagranicznych nagród. Jej filmy "W imię..." (2013), "Body/Ciało" (2015) oraz "Twarz" (2018) były nagradzane na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie, Berlinale. Reżyserka otrzymała również Europejską Nagrodę Filmową w kategorii "nagroda publiczności – najlepszy film europejski" za "Body/Ciało".Film Szumowskiej i Englerta "Śniegu już nigdy nie będzie", który miał swoją światową premierę w Konkursie Głównym Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji w 2020 roku, był w tym roku polskim kandydatem do Oscara w kategorii "najlepszy film międzynarodowy". Niestety nie udało się zdobyć Polsce nominacji.