Marcin Habel z TVP został redaktorem naczelnym dzienników Polska Press w Bydgoszczy i Toruniu.
Marcin Habel z TVP został redaktorem naczelnym dzienników Polska Press w Bydgoszczy i Toruniu. Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta

Marcin Habel zostanie nowym redaktorem naczelnym "Gazety Pomorskiej", "Expressu Bydgoskiego" i "Nowości Dziennika Toruńskiego". Dziennikarz związany był dotychczas z TVP w Bydgoszczy. Posadę obejmie wraz z początkiem czerwca, a na stanowisku zastąpi Tomasza Pietraszaka. To kolejne zmiany w gazetach należących do przejętego przez Orlen wydawnictwa.

REKLAMA
Tomasz Pietraszak szefował trzem tytułom Polska Press od kwietnia 2020 roku. Dziennikarz spytany przez portal wirtualnemedia.pl o okoliczności odejścia z wydawnictwa nie chciał komentować sprawy. Pietraszak z Polska Press związany był od 2016 roku, a wcześniej (w latach 2009-2016) kierował bydgoskim oddziałem Telewizji Polskiej.
Na stanowisku redaktora naczelnego „Gazety Pomorskiej", „Expresu Bydgoskiego" i „Nowości Dziennika Toruńskiego" Pietraszaka zastąpi teraz Marcin Habel. Nowy szef od 2019 roku również związany był z Telewizją Polską w Bydgoszczy. Jako szef portalu bydgoszcz.tvp.pl był odpowiedzialny za koordynację pracy redakcji, stworzenie i realizację strategii komunikacji w mediach społecznościowych oraz zarządzanie treścią portalu.
Przypomnijmy, że po ogłoszeniu przejęcia wydawnictwa przez Orlen w Polska Press zaczęły się liczne zmiany personalne, które przybrały na sile w kwietniu i maju.
Wymieniono redaktorów naczelnych m.in. w: "Dzienniku Zachodnim", "Kurierze Lubelskim", "Dzienniku Polskim", "Gazecie Krakowskiej", "Nowinach", "Polsce - Metropolii Warszawskiej" oraz dwumiesięczniku "Nasza Historia". Nowi redaktorzy tacy jak Arkadiusz Rogowski, Wojciech Mucha czy Grzegorz Gajda często przez wiele lat pracowali wcześniej w lokalnych ośrodkach TVP.
Dodajmy, że w tym tygodniu zakończyło się także krótkie postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko prezesa wydawnictwa Polska Press. W naTemat.pl informowaliśmy, że został nim Tomasz Przybek, wcześniej zasiadający m.in. w zarządzie Fratrii (wydawca tygodnika "Sieci" i wPolityce.pl).
– Zdecydowanie będę stawiał na wzmocnienie firmy szczególnie w regionach. Jakość pracy, procesów, organizacji to moje priorytety. Najważniejsi są jednak ci, którzy tworzą firmę, czyli jej pracownicy. To im chcę poświęcić największą uwagę, wspierać ich i z nimi budować rozwój firmy – zapowiadał nowy szef zarządu.

Sąd wstrzymuje przejęcie Polska Press przez Orlen

Warto przypomnieć, że 8 kwietnia warszawski sąd wstrzymał przejęcie przez Orlen grupy wydawniczej Polska Press, a stało się to na wniosek Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara. RPO obawiał się, że skupienie aż tylu tytułów w rękach państwowej spółki paliwowej zagrozi wolności słowa w Polsce.
W ostatnim czasie okazało się, że to nie jedyna decyzja sądu, która utrudnia spółce paliwowej zarządzanie Polska Press. Warszawski sąd do tej pory nie wpisał bowiem do KRS nowych władz spółki (w tym prorządowej dziennikarki Doroty Kani), mimo złożenia przez Orlen odpowiednich wniosków. Co więcej, sąd nadal nie wykreślił z KRS byłych pracowników zarządu, a więc Doroty Stanek i Pawła Fąfary.
Czytaj także:

logo

źródło: wirtualnemedia.pl