Warszawska Parada Równości wraca po przymusowej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Już 19 czerwca uczestnicy tego wydarzenia wyjdą na ulice Warszawy. Tegorocznej edycji przyświeca 12 postulatów związanych z wdrażaniem polityki antydyskryminacyjnej oraz dążeniem do zalegalizowania pełnej równości małżeńskiej.
W 2020 roku Parada Równości nie mogła się rzecz jasna odbyć z powodu sytuacji epidemiologicznej. W tym roku również obowiązują obostrzenia, jednak od 6 czerwca w zgromadzeniach może brać udział do 15 osób. Tegoroczny marsz został zatem już zarejestrowany przez urząd miasta.
W rozmowie z TVN Rafał Wojtczak, przedstawiciel biura prasowego Parady Równości, przyznał, iż organizatorzy zarejestrowali kilkanaście zgromadzeń, których uczestnicy pojawią się na trasie w pewnych odstępach, aby zachować wszelkie zasady bezpieczeństwa.
"Parada Równości od lat znana jest z dbania o względy bezpieczeństwa i współpracę ze służbami porządkowymi. W tym roku troska o zdrowie i bezpieczeństwo nabiera szczególnego charakteru, dlatego organizatorzy proszą wszystkie uczestniczki i uczestników Parady o noszenie maseczek i zachowywanie bezpiecznych odstępów" – czytamy w komunikacie organizacji.
Początek wydarzenia został zaplanowany na 19 czerwca o godzinie 14:00 przed Pałacem Kultury i Nauki, natomiast sam marsz ma wyruszyć o godzinie 15:00. Tegorocznej Paradzie Równości przyświeca 12 postulatów, w których chodzi m.in. o wezwanie społeczeństwa do prowadzenia aktywnej polityki antydyskryminacyjnej czy wprowadzenia pełnej równości małżeńskiej.