W naTemat pracuję od kwietnia 2021 roku jako dziennikarka newsowa i reporterka. W swoich tekstach poruszam tematy społeczne, polityczne, ekonomiczne, ale też związane z ekologią czy podróżami. Zawsze staram się moim rozmówcom dawać poczucie bezpieczeństwa i zaopiekowania się, a czytelnikom treści wysokiej jakości. Pasja do dziennikarstwa narodziła się we mnie z zamiłowania do pisania… i ludzi. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa oraz politologii na Uniwersytecie Warszawskim.
W programie "Newsroom WP" prof. Krzysztof Simon został zapytany, czy jest zwolennikiem obowiązkowych szczepień i na jakich zasadach.
– To powinno wymagać bezwzględnego konsensusu, bez wrzasków, obrażania się czy wysyłania wyroków śmierci na moją osobę - stwierdził.
Kto powinien być objęty obowiązkiem szczepień?
Prof. Krzysztof Simon, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu zaznaczył, że bezwzględny obowiązek szczepień powinien szczególnie dotyczyć osób powyżej 80. roku życia i pracowników służby zdrowia.
- Idąc do szpitala, każdy chce być w miarę bezpieczny - zauważył prof. Simon. - W Niemczech jakoś to rozwiązano. Nie zaszczepiłeś się na grypę, to nie pracujesz w szpitalu, niezależnie od tego, czy jesteś dyrektorem, czy portierem. To samo w Anglii - wymieniał lekarz.
Profesor wskazuje na dużą rolę rodziny w uświadamianiu starszych osób o potrzebie i skuteczności szczepień. Odniósł się również do antyszczepionkowców:
– Ktoś się nie chce szczepić jego sprawa, ale może te siły, które walczą ze szczepionkami, przynajmniej pomogą tym starszym ludziom, aby nie umarli.