
Reklama.
UEFA ukarała węgierską federację piłkarską za "dyskryminujące zachowania kibiców" podczas Euro 2020. Przed kolejne trzy mecze pod egidą UEFA Madziarzy będą grać przy pustych trybunach mają też zapłacić 100 tysięcy euro grzywny. Wszystko za zachowanie kibiców, którzy dali popis podczas trzech meczów z udziałem swojej kadry.
Czytaj także:W trakcie spotkania Węgier z Francją (19 czerwca w Budapeszcie) słychać było okrzyki rasistowskie pod adresem czarnoskórych piłkarzy gości, naśladowano też odgłosy wydawane przez małpy. UEFA miała też poważne zastrzeżenia do zachowania kibiców węgierskich w trakcie meczu z Portugalią w Budapeszcie oraz spotkania z Niemcami w Monachium.
Podczas tego drugiego meczu kibice z Węgier zlekceważyli hymn gospodarzy, a następnie przez cały mecz skandowali i prezentowali treści rasistowskie oraz homofobiczne. UEFA zdecydowała się działać, choć jej sankcje nie dotyczą meczów eliminacji MŚ. Jesienią kibice zasiądą na trybunach w Budapeszcie, ponieważ są to rozgrywki pod egidą FIFA.