Laura Prepon oficjalnie odeszła z kościoła scjentologicznego. Aktorka znana z serialu "Orange Is the New Black" ujawniła tę wiadomość w ostatnim wywiadzie, podkreślając, że religia nie jest już częścią jej życia. Zwierzyła się, co było powodem tej decyzji.
Redaktorka, reporterka, koordynatorka działu show-biznes. Tematy tabu? Nie ma takich. Są tylko ludzie, którzy się boją. Szczera rozmowa potrafi otworzyć furtkę do najbardziej skrytych zakamarków świadomości i rozjaśnić umysł. Kocham kolorowych i uśmiechniętych ludzi, którzy chcą zmieniać szarą Polskę. Chcę być jedną z tych osób.
Laura Prepon jest znana szerszej publiczności dzięki hitowym serialom takim jak "Orange Is The New Black" czy "Różowe lata siedemdziesiąte". Prywatnie jest mamą dwójki dzieci i żoną Bena Fostera.
W ostatnim czasie portal "People" przeprowadził wywiad ze znaną aktorką. Prepon została dopytana o sprawy związane z macierzyństwem, a także z religią. Od lat mówiła otwarcie o tym, że praktykuje scjentologię. Tymczasem okazuje się, że gwiazda zdecydowała się na odejście z kościoła.
Laura Prepon wycofuje się z kościoła scjentologicznego
"Nie praktykuję już scjentologii. Zawsze byłam bardzo otwarta, nawet jak byłam dzieckiem. Zostałam wychowana jako katoliczka i Żydówka. Modliłam się w kościołach, medytowałam w świątyniach. Studiowałam chińską teorię meridianów. Nie praktykuję scjentologii od blisko pięciu lat i nie jest ona już częścią mojego życia" – oznajmiła.
Gwiazda postawiła aktualnie na medytowanie w towarzystwie męża Bena Fostera. "Codziennie medytujemy i bardzo mi się to podoba, ponieważ jest to coś, co pomaga mi usłyszeć mój własny głos" i jest to coś, co możemy zrobić razem" – wyznała. Podkreśliła, że ostatnie zmiany w jej życiu zawdzięcza macierzyństwu. Powodem jest nadmierny niepokój o dzieci.
Kościół scjentologiczny - na czym bazuje?
Scjentologia to religijna organizacja non-profit, która poświęcona jest propagowaniu idei rozwoju ducha. Ruch ten został założony w 1951 roku przez pisarza science fiction L. Rona Hubbarda i miał być alternatywą dla psychologii. Scjentolodzy wierzą, że człowiek ma nieśmiertelną duszę, która cyklicznie powraca na Ziemię, czyli reinkarnuje.
Ciężko oszacować, ilu tak naprawdę członków liczy kościół scientologiczny. Z danych przedstawionych w 2004 roku przez Dereka Davisa, dyrektora Międzynarodowej Akademii Wolności, Religii i Wyznań, wynika, że na świecie jest około 15 mln scjentologów. Wiadomo, że wśród nich znalazło się też wiele znanych nazwisk np. Tom Cruise, Elizabeth Moss czy John Travolta.
Posłuchaj "naTemat codziennie". Skrót dnia w mniej niż 5 minut