Zbigniew Religa jak żywy! Łódzkiemu ilustratorowi udało się przerobić znane zdjęcie lekarza, które reporter magazynu "National Geographic" wykonał w 1987 roku. W symboliczny sposób uczcił pamięć o wybitnym kardiochirurgu. Oto krótkie wideo, które przedstawia słynnego lekarza.
Redaktorka, reporterka, koordynatorka działu show-biznes. Tematy tabu? Nie ma takich. Są tylko ludzie, którzy się boją. Szczera rozmowa potrafi otworzyć furtkę do najbardziej skrytych zakamarków świadomości i rozjaśnić umysł. Kocham kolorowych i uśmiechniętych ludzi, którzy chcą zmieniać szarą Polskę. Chcę być jedną z tych osób.
Zbigniew Religa był polskim kardiochirurgiem i politykiem, a także profesorem nauk medycznych. Zmarł na początku 2009 roku. Jego zasługi są nieocenione, ponieważ zdołał naprawić tysiące polskich serc. Tym zapisał się na kartach historii medycyny.
O dokonaniach kardiochirurga powstał także film w 2014 roku. Warto wspomnieć, że produkcja z Tomaszem Kotem, "Bogowie", opowiadająca historię pierwszego przeszczepu serca w Polsce, wykonanego przez zespół prof. Zbigniewa Religi, zdobyła Złotego Lwa na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
Zdjęcie Zbigniewa Religi ożywione przez ilustratora z Łodzi
Dwa lata po słynnym przeszczepie kardiochirurga odwiedził w Zabrzu reporter magazynu "National Geographic", James Stanfield. To on wykonał kultowe zdjęcie, na którym uchwycił Religę po jednej z operacji trwającej blisko dobę.
Fotografia stała się inspiracją dla łódzkiego ilustratora i grafika. Tomasz Woźniakowski wykorzystał metodę tzw. "camera mappingu". Pracę wykonał w Photoshopie, wyodrębniając osobne warstwy. Wówczas zdjęcia przekształcają się w trójwymiarowe obiekty i robią wrażenie ruchomych, "ożywionych".
Wykorzystanie metody pozwalającej na przekształcanie fotografii w wideo staje się coraz bardziej popularne w dzisiejszych czasach. Pasjonaci technologii i starych zdjęć pragną ukazać ich głęboki, prawdziwy wymiar.
Posłuchaj "naTemat codziennie". Skrót dnia w mniej niż 5 minut