
Reklama.
Niestety ceny rosną bardzo szybko, czego nie można powiedzieć o wypłatach większości osób. Płacimy coraz więcej za wiele rzeczy, co odbija się bezlitośnie na naszych portfelach. Jednak inwencja twórcza to nasza cecha rozpoznawcza. W związku z niełatwą sytuacją ludzie jeszcze częściej niż zwykle prześcigają się w pomysłach na to, jak płacić mniejsze rachunki. Niektórzy robią to w sposób legalny, inni decydują się na obchodzenie przepisów.
Burmistrz Zakroczymia, o tym, jak kombinują ludzie, by płacić mniej za wywóz śmieci
Burmistrz liczącego nieco ponad 3 tys. mieszkańców Zakroczymia (powiat nowodworski) w województwie mazowieckim Artur Ciecierski podzielił się na Facebooku swoimi spostrzeżeniami na temat tego, w jaki sposób mieszkańcy w całej gminie próbują płacić mniej.Niektórzy z nich starają się omijać przepisy dotyczące naliczania opłat za wywóz śmieci. Jednym ze sposobów ustalania stawki jest liczba mieszkańców zamieszkujących daną nieruchomość. Tutaj dostrzeżono furtkę.
Czytaj także: "Drożyzna, głupcy!". Tusk bezpardonowo do PiS ws. kryzysu w polskich budżetach domowych
"W ostatnim czasie zdarza się, że rodzice nowonarodzonych dzieci z terenu naszej gminy 'zapominają' o zgłoszeniu tego faktu w deklaracjach odpadowych. Przypominam, że obowiązek taki spoczywa na nich do 10 dnia kolejnego miesiąca po urodzeniu" – napisał z przekąsem na swoim profilu burmistrz.
Ciecierski podkreślił w swoim wpisie: "W minionym roku dopłaciliśmy ponad 70.000 zł do systemu z budżetu gminy". Zaznaczał jednocześnie, że mimo wszystko nie podniesiono tam stawek za wywóz odpadów.
Czytaj także: Rząd ma odpowiedź na podwyżki cen gazu. Sasin deklaruje: Zmiany możliwe już w przyszłym tygodniu
Burmistrz zapowiedział, że nie może pozostawić tej sprawy bez rozwiązania. "Dzisiaj podjąłem decyzję o przeprowadzeniu wewnętrznej kontroli w urzędzie pomiędzy komórką ewidencji ludności a komórką deklaracji odpadowych za lata 2019 - 2021. Z informacji jakie posiadam z ewidencji ludności na świat w naszej gminie przyszło 69 dzieci w 2019 r., 58 w 2020 r. i 54 w 2021 r. Czy wszyscy rodzice/właściciele nieruchomości zgłosili ten fakt w odpowiednim czasie, to ustali wewnętrzna kontrola" – oznajmił.
"Jeśli jednak ten post przypomniał komuś o tym fakcie, zachęcam do zgłoszenia się do urzędu i złożenia korekty deklaracji odpadowej od 1 dnia miesiąca po urodzeniu dziecka" – zaapelował.