Co się dzieje w weekend w Warszawie? Wydarzenia na 14-16.01.2022 r. [LISTA]
Co się dzieje w weekend w Warszawie? Wydarzenia na 14-16.01.2022 r. [LISTA] Fot. Przerób-My / Facebook

Jeśli chcielibyście urozmaicić swój nadchodzący weekend w Warszawie, to w tym artykule znajdziecie kilka ciekawych propozycji, z których będzie można skorzystać zupełnie za darmo. Nie zabraknie atrakcji dla fanów rękodzieła i mody vintage, dla miłośników kultowego polskiego kina i dla wszystkich, którzy lubią podziwiać warszawską sztukę uliczną.

REKLAMA
  • Co się dzieje w Warszawie w weekend 14-16 stycznia 2022 r.? Na tej liście znajdziecie kilka ciekawych i darmowych wydarzeń
  • W stolicy nie zabraknie atrakcji dla fanów winyli, mody z drugiej ręki, rękodzieła czy kultowego polskiego kina

  • 1. Winyl plus książka gratis

    Książka czy płyta? A może jedno i drugie? W ten weekend w Elektrowni Powiśle odbędą się targi, podczas których pasjonaci literatury lub muzyki z pewnością znajdą coś dla siebie. I to w bardzo dobrej cenie.
    Na targach "Winyl plus książka" znajdziecie tysiące płyt, wśród których nie zabrkanie winylowych premier. W strefie wyprzedaży kupicie winyle za 5 zł i co ciekawe, do każdej płyty będziecie mogli dobrać książkę za darmo.
    Jak zapowiadają organizatorzy, na targach będzie można również dostać spory rabat na płyty CD oraz kasety. Brzmi zachęcająco?

  • Gdzie? Elektrownia Powiśle
  • Kiedy? 15-16 stycznia 2022 r., od 12:00 do 19:00
  • Wstęp? Bezpłatny

  • 2. Vintage & Designer SALE

    Targi winylowo-książkowe to niejedyne wydarzenie, które odbędzie się w ten weekend w Elektrowni. Na Powiślu będzie można też uczestniczyć w targach mody z drugiej ręki, gdzie kupicie oryginalne ubrania, dodatki, biżuterię czy akcesoria do domu w bardzo dobrej cenie.
    A jeśli styl vintage nie do końca wam odpowiada, to na targach pojawią się też przedstawiciele różnych polskich marek, których na pewno nie zjedziecie w popularnych galeriach handlowych.

  • Gdzie? Elektrownia Powiśle
  • Kiedy? 15-16 stycznia 2022 r., od 11:00 do 20:00
  • Wstęp? Bezpłatny

  • 3. Prze-Twórczy Pasaż

    Przerób-My to inicjatywa, która powstała, aby promować rękodzieło i rzemiosło oraz propagować ideę upcyklingu i przetwarzania. W ramach Przerób-My co jakiś czas w Warszawie odbywają się interesujące targi, połączone z darmowymi warsztatami pod hasłem przewodnim: "zrób to sam".
    W ten weekend w Centrum Praskim Koneser będzie można wziąć udział w zajęciach, na których organizatorzy pokażą, jak tchnąć nowego ducha w zużyte, znoszone rzeczy i jak najlepiej przerabiać stare ubrania.
    Warsztaty poprowadzą m.in. krawcowa Dota z Komis Goth Metal Punk i Centrum Twórcze w piwnicy oraz Justyna, znana z Pasmanteriaozdobna i craftbags.shop. Na zajęcia nie trzeba się zapisywać.
    Warsztatom będą towarzyszyły oczywiście targi rękodzieła, na których będziecie mogli kupić oryginalne projekty od kilkudziesięciu twórców.

  • Gdzie? Centrum Praskie Koneser
  • Kiedy? 15-16 stycznia 2022 r., od 11:00 do 20:00
  • Wstęp? Bezpłatny

  • 4. Nowej Pragi Street Art

    Na Pradze-Północ wciąż pojawiają się nowe murale, a przecież już można ich znaleźć całkiem sporo. Skryte w podwórkach, w bramach kamienic, pomiędzy sklepami czy wewnątrz posesji – ich autorami często bywają zagraniczni twórcy o międzynarodowej renomie, a my w codziennym biegu ich nie zauważamy.
    Jeśli więc chcielibyście spojrzeć na Nową Pragę trochę innym okiem, to w tę niedzielę koniecznie wybierzcie się na ul. Strzelecką. Tuż przy wejściu do metra Szwedzka będziecie mogli spotkać się z miejskim przewodnikiem, który bezpłatnie oprowadzi was po "artystycznej" Pradze.

  • Gdzie? ul. Strzelecka 46
  • Kiedy? 16 stycznia 2022 r., od 11:00
  • Wstęp? Bezpłatny, ale napiwek dla przewodnika mile widziany

  • 5. Kino Kawalerowicza

    W kinie Kultura odbędzie się przegląd twórczości jednego z najwybitniejszych polskich reżyserów Jerzego Kawalerowicza. To wyjątkowa okazja, żeby obejrzeć najważniejsze filmy mistrza w odrestaurowanych cyfrowo wersjach. Nie zabraknie takich klasyków jak: "Pociąg", "Matka Joanna od Aniołów" czy "Faraon".
    Co więcej, projekcjom będą towarzyszyły rozmowy, w których Grażyna Torbicka czy Tomasz Raczek zachęcą widzów do odczytywania w filmach Kawalerowicza współczesnych kontekstów.
    Wstęp na spotkania i projekcje jest bezpłatny, a jedyne co należy zrobić to odebrać wcześniej wejściówkę w kasie kina. Przegląd odbędzie się w dniach 15-19 stycznia 2022 roku, także okazji do wyjścia na darmową projekcję będzie całkiem sporo.
    Co znalazło się w programie filmowego przeglądu? W sobotę o 19:00 będzie można wziąć udział w rozmowie z Grażyną Torbicką i Pawłem Kowalem, a następnie obejrzeć film "Faraon". W niedzielę o tej samej godzinie Grażyna Torbicka spotka się z ks. Kazimierzem Sową, a po dyskusji zostanie wyświetlony film "Matka Joanna od Aniołów".
    Z kolei w poniedziałek o 19:00 będzie można wziąć udział w spotkaniu z Tomaszem Raczkiem i Konstantym Gebertem, po którym odbędzie się projekcja filmu "Austeria".

  • Gdzie? Kino Kultura, Krakowskie Przedmieście 21/23
  • Kiedy? 15-19 stycznia 2022 r.
  • Wstęp? Bezpłatny, konieczny odbiór wejściówek w kasie kina