Uczniowie starszych roczników do 27 lutego mieli uczyć się zdalnie. Być może to się jednak zmieni. Minister edukacji stwierdził, że realne jest skrócenie nauki zdalnej wcześniej niż planowano. W środę zapadną decyzje w tej kwestii.
Absolwentka dziennikarstwa na UMCS i Uniwersytecie Warszawskim. Przez kilka lat związana z Polską Agencją Prasową. Obecnie reporterka newsowa w naTemat.pl.
Napisz do mnie:
natalia.kaminska@natemat.pl
Uczniowie starszych klas mieli uczyć się zdalnie do końca ferii. Może się to zmienić już w środę.
Przemysław Czarnek przekazał mediom, że sytuacja pandemiczna poprawia się, co jest podstawą do takiej decyzji.
– Sytuacja pandemiczna zmienia się w dobrym kierunku – uznał Przemysław Czarnek. Jak tłumaczył, porównując tydzień do tygodnia obserwowany jest spadek liczby zakażeń.
Nauka zdalna potrwa krócej?
Jego zdaniem, jest to podstawą do zastanowienia się nad skróceniem nauki zdalnej, która zaplanowana była do końca lutego. – Dzisiaj możemy realnie myśleć o tym, żeby ona była krótsza. Jutro też będziemy w tej sprawie podejmować decyzje. Jestem po rozmowach i z panem premierem i ministrem Niedzielskim. Zobaczymy, jakie będą jutro wskaźniki zakażeń – poinformował media.
Resort edukacji planował naukę zdalną do końca ferii
– Zgodnie z rozporządzeniem, które jutro będzie podpisane i będzie obowiązywać od czwartku, od czwartku właśnie w szkołach nadal naukę stacjonarną kontynuować będą uczniowie z klas 1-4 oraz uczniowie zerówek. Do przedszkoli będą chodzić dzieci w wieku przedszkolnym. Czyli przedszkole, zerówki i klasy 1-4 kontynuują naukę stacjonarną, natomiast uczniowie klas 5, 6, 7, 8 oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych wszystkich klas przechodzą na naukę zdalną do końca ferii zimowych – mówił wówczas minister Czarnek.
W tym raporcie widać już było decyzję MZ o stopniowym zmniejszaniu liczby łóżek dostępnych dla pacjentów chorujących na COVID-19. Aktualnie takich miejsc jest 30853, czyli już o ponad siedemdziesiąt mniej niż w poniedziałek.
Zwiększyło się tymczasem obłożenie miejsc dostępnych. Dziś zajętych jest 19014 łóżek covidowych, a zatem o 727 więcej w porównaniu z dniem poprzednim. W ciągu doby ubyło 17 respiratorów dostępnych dla pacjentów, który w walce zakażeniem koronawirusem potrzebują wsparcia takich maszyn - łącznie mamy ich dziś 2678. A podłączonych pod respiratory jest aż 1171 chorych, czyli o 21 więcej niż wczoraj.
Należy zwrócić również uwagę na fakt, iż wprost gigantyczny jest przyrost osób objętych kwarantanną. Między 7 a 8 lutego przybyło ich blisko 70 tys.
Posłuchaj "naTemat codziennie". Skrót dnia w mniej niż 5 minut