nt_logo

Twarz Putina zmieniła się nie do poznania! Oto operacje plastyczne, jakie miał przejść

Joanna Stawczyk

01 marca 2022, 15:25 · 3 minuty czytania
Od lat mówi się o tym, że Władimir Putin nie stroni od poprawek urody. Według specjalistów w dziedzinie medycyny estetycznej na twarzy 69-letniego rosyjskiego przywódcy widoczne są charakterystyczne oznaki pracy kosmetycznej, w tym m.in. botoksu. Nie da się ukryć, że porównując jego stare zdjęcia do dzisiejszych widać wielką różnicę. Oceniono, jakie operacje plastyczne mógł mieć Putin.


Twarz Putina zmieniła się nie do poznania! Oto operacje plastyczne, jakie miał przejść

Joanna Stawczyk
01 marca 2022, 15:25 • 1 minuta czytania
Od lat mówi się o tym, że Władimir Putin nie stroni od poprawek urody. Według specjalistów w dziedzinie medycyny estetycznej na twarzy 69-letniego rosyjskiego przywódcy widoczne są charakterystyczne oznaki pracy kosmetycznej, w tym m.in. botoksu. Nie da się ukryć, że porównując jego stare zdjęcia do dzisiejszych widać wielką różnicę. Oceniono, jakie operacje plastyczne mógł mieć Putin.
Jakie operacje plastyczne miał Władimir Putin? Nie tylko botoks Fot. CARSTEN KOALL/REPORTER; Foto Olimpik/REPORTER

Obserwuj naTemat w Wiadomościach Google.

Władimir Putin nieraz wypierał się i zaprzeczał doniesieniom o wszelkich zabiegach kosmetycznym mających na celu poprawę jego wyglądu. Od lat krążą bowiem pogłoski, że rosyjski prezydent ceni sobie wynalazki medycyny estetycznej i wcale nie powstrzymuje się, aby z nich korzystać.


Wielu ekspertów w dziedzinie chirurgii kosmetycznej, analizując zdjęcia jego twarzy sprzed kilku lat, doszło do bardzo podobnych wniosków. Ich zdaniem rosyjski przywódca poprawiał i odmładzał twarz nieraz w ciągu ostatniej dekady.

Przypomnijmy, że Władimir Putin ma teraz 69 lat. Nie trzeba być specjalistą, aby zauważyć na powyższym zestawieniu zdjęć Putina, że coś jest na rzeczy. Po lewej stronie widać zdjęcie z 2009 roku, a po prawej z bieżącego, 2022 roku. Na tym, gdzie był kilkanaście lat młodszy wygląda zdecydowanie starzej niż teraz. Oto, jakim zabiegom miał się poddać.

Wszystkie operacje plastyczne Władimira Putina. Miał poddać się kilku poprawkom

BOTOKS

Czołowy brytyjski chirurg plastyczny Gerard Lambe twierdził, że na twarzy prezydenta Rosji widać oznaki kosmetycznej ingerencji, która pomogła mu utrzymać wizerunek twardego, bezwzględnego przywódcy w społeczeństwie. Doktor powoływał się wówczas na badania, które sugerowały, że zastrzyki z botoksu mogą tłumić zdolność odczuwania emocji u tych, którzy je otrzymują.

"Widzę subtelne uniesienie górnej części oka i prawdopodobnie uniesienie podbródka, co daje mu znacznie bardziej czujny i świeższy wygląd" – powiedział dr Lambe w rozmowie w 2019 roku z Sun Online.

Warto zauważyć, że plotki o tym, że Putin stosuje zastrzyki z botoksu w celu zmniejszenia widoczności zmarszczek na twarzy, zaczęły pojawiać się w przestrzeni publicznej około 2011 roku. Ówczesny premier Rosji pojawił się na spotkaniu z masywnym siniakiem wokół oka.

Jego rzecznik był nawet zmuszony do tego, aby uciszyć szum wokół wyglądu przywódcy. "Jest prawdopodobne, że tak padło światło. Premier jest zmęczony" – tłumaczył. Co ciekawe, zaledwie rok później w rosyjskim, liberalnym magazynie "New Times" temat wyglądu rosyjskiego dowódcy powrócił jak bumerang. Przyczynił się do tego artykuł, zatytułowany "Co się stało z twarzą Putina?".

Na potrzeby tekstu wypowiedziało się wówczas czterech chirurgów plastycznych. Zgodzili się, że Putin prawdopodobnie miał wstrzykiwany botoks w czoło. Toksyna botulinowa, wstrzyknięta w tą strefę, przyczynia się do prostowania zmarszczek, dając efekt "poker face".

WYPEŁNIENIE POLICZKÓW

Jak podał The U.S. Sun, wygląda na to, że rosyjski przywódca zainwestował także w wypełnienie policzków. Miało to zostać zauważone tuż przed igrzyskami olimpijskimi w Soczi w 2014 r. oraz po jego rozwodzie z trzydziestoletnią żoną Ludmiłą Ocheretną.

"Kontur twarzy Putina zmienił się znacząco na przestrzeni lat i podczas gdy kształt naszej twarzy może się przerzedzać wraz z wiekiem, jego kształt jest znacznie szerszy i bardziej pulchny" – stwierdził dr Lambe z Reflect Clinic w Manchesterze. "Jest to spowodowane przede wszystkim wypełniaczami policzkowymi" – dodał. "Chciałbym stwierdzić, że (Putin) ma wyraźnie bardziej zaangażowanego chirurga estetycznego w swoim zespole, ponieważ te wypełniacze były dość subtelne na samym początku" – kontynuował. "Na zdjęciach sprzed lat twarz z pewnością wygląda na znacznie szczuplejszą, ale wykonano wiele pracy, aby stworzyć bardziej młodzieńczy, pełniejszy kontur dzięki wypełniaczom" – podkreślił.

LIFTING OKOLIC OCZU I NAPINANIE PODBRÓDKA

Na rozmaitych wypełniaczach nie zakończyła się przygoda Władimira Putina z medycyną estetyczną. Innym zabiegiem, jak miał przejść rosyjski prezydent, jest lifting oczu i podbródka. Zabieg "eyelift" jest zwykle wykonywany w celu usunięcia nadmiaru skóry z górnych powiek i zmniejszenia tzw. "worów" z dolnych powiek, co pozwala uzyskać bardziej młodzieńczy wygląd.

Lifting skóry wokół podbródka służy natomiast niwelowaniu zmarszczek i wiotkości skóry. "Widzę również subtelny lifting górnego oka i najprawdopodobniej lifting podbródka – co daje mu znacznie bardziej czujny i świeży wygląd" – zauważył dr Lambe. Patricia Wexler, chirurg plastyczny z Nowego Jorku, zauważa, że wysoko postawieni mężczyźni coraz bardziej chcą dbać o swój wygląd. "Coraz więcej mężczyzn na wysokich stanowiskach przychodzi na zabiegi" – powiedziała.

Oceniła, że oprócz botoksu i wypełniaczy na twarzy Putina, jego aktualne, posągowe spojrzenie może być wynikiem grubego posunięcia, by zlikwidować worki spod jego niegdyś wklęśniętych oczu.

Czytaj także: https://natemat.pl/399451,wladimir-putin-osobowosc-psychopatyczna-ocenia-profiler-jan-golebiowski